В УПЦ КП закликали прибічників автокефалії готувати надзвичайний об’єднавчий собор
Київський патріархат закликав прибічників автокефалії розпочати підготовку надзвичайного об’єднавчого собору для ухвалення рішень про церковну єдність та створення помісної церкви.
![](https://img.wz.lviv.ua/wfhrCT7-sMT0-nJ3d5I3NxlC5UU=/428x285/smart/filters:format(webp)/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/378861/c6eb07bab96f1d42e7b0d7b5df4be42dxl-640x394.jpg)
Про це йдеться в заяві УПЦ КП.
Головне завдання цього собору — «прийняти рішення про церковну єдність, вибрати предстоятеля єдиної помісної автокефальної УПЦ, який від її імені отримає патріарший і синодальний томос про автокефалію».
«Київський патріархат повністю і беззаперечно розділяє звернення Вселенського Патріархату до всіх залучених сторін із закликом утримуватися від захоплення церков, монастирів та іншого майна, а також від будь-яких інших насильницьких дій і помсти… Процес об'єднання українського православ'я має відбуватися добровільно, мирно і без примусу», — йдеться в заяві.
Київський патріархат також закликав «єпископат, духовенство та вірних УАПЦ, як і єпископат, духовенство та вірних Московського патріархату, підтримати процес об'єднання українського православ'я».
«Ті ієрархи, духовенство і миряни, які захочуть, попри всі обставини, надалі підпорядковуватися Московському патріархату, мають право на це. Російська православна церква в Україні буде рівноправно співіснувати з усіма іншими церквами і релігійними організаціями, як це гарантовано Конституцією та законами нашої держави і міжнародним правом», — заявляє прес-центр УПЦ-КП.
Як зазначено в заяві, глава УПЦ-КП патріарх Філарет також «закликає всіх вірних Київського патріархату та всіх вірян продовжити підносити молитви за Вселенського патріарха Варфоломія, за президента України Петра Порошенка і Верховну Раду України, всіх, хто працює для досягнення єдності українського православ'я і проголошення томосу про автокефалію УПЦ».
Нагадаємо, Синод Константинопольського патріархату скасував лист Синоду від 1686 року, після якого Київська митрополія потрапила під юрисдикцію Москви, відновив канонічний статус предстоятеля Української православної церкви Київського патріархату Філарета та предстоятеля Української автокефальної православної церкви Макарія. Процес надання томосу триває.
За словами глави
Представник УПЦ МП архієпископ Климент заявив, що єпархії Московського патріархату не має наміру брати участь в об'єднанні українських церков.
За словами президента України Петра Порошенка, деякі представники УПЦ МП готові взяти участь в створенні єдиної Української церкви під верховенством Константинополя.