Ліки з розвинутих країн будуть «заходити» в Україну за 17 днів
Нарешті запрацювала спрощена система реєстрації лікарських засобів.
![](https://img.wz.lviv.ua/dc1ZU17YWD7-58VbQBXzX7gvb1g=/428x285/smart/filters:format(webp)/wz.lviv.ua/images/news/2017/01/liky.jpg)
Українські чиновники більше не зможуть наживатися на перевірках імпортних лікарських засобів, вимагаючи “подяки” за пришвидшену процедуру реєстрації. Відтепер усі ліки, сертифіковані у Євросоюзі, США, Канаді, Австралії, Швейцарії та Японії, будуть заходити на наш ринок за 17 днів.
«Реєстрація ліків завжди була надто зарегульована в Україні, що призводило до корупції, — каже член правління «Центру протидії корупції» Олександра Устінова. — Процедура зазвичай займала 1-2 роки, і якщо виробник хотів пришвидшити її, то спрацьовували корупційні схеми, і препарат реєстрували у ручному режимі».
“Спрощена система реєстрації ліків дозволить збільшити їх асортимент. Зараз в Україні налічується приблизно 10 тис. найменувань лікарських засобів. Для порівняння, у Франції — 16 тис.”, - наводить дані виконавчий директор БФ “Пацієнти України” Ольга Стефанишина.
Свого часу схожий закон прийняли у Грузії. Впродовж першого року зареєстрували 500 найменувань препаратів із високорозвинутих країн.
“На сьогодні новітнє лікування для українців практично недоступне, - каже Ольга Стефанишина. - Необхідні ліки наші співвітчизники змушені купувати на чорному ринку або завозити їх контрабандою з-за кордону”. Для багатьох ділків це стало вигідним бізнесом. Наприклад, поширений препарат від серцево-судинних захворювань «Норваск» в Україні коштує у середньому у 20 разів дорожче, ніж в Угорщині та у 30 разів дорожче, ніж у Латвії. Ціни на інший препарат, «Плавікс» (його призначають для профілактики тромбоутворення пацієнтам із групи ризику), в Україні вищі порівняно з Латвією у 12 разів. Громадські активісти сподіваються, що завдяки запровадженню спрощеної системи реєстрації ліків вартість імпортних медикаментів в Україні вдасться суттєво знизити.