Грібаускайте вірить у безвіз для України з наступного року
- 12.12.2016, 14:15
- 2 024
Президент Литви Даля Грібаускайте розраховує на те, що українці в 2017 році зможуть їздити до Європи без віз.
![](https://img.wz.lviv.ua/a6TxCoWbrpYeNdzMShx8fTOQoI0=/428x285/smart/filters:format(webp)/wz.lviv.ua/images/gallery/2016/12/12/1/99c2da64536899e9ef87e81791c53115_1481535924_extra_large.jpg)
Про це вона сказала на спільній із Президентом України Петром Порошенком зустрічі з представниками ЗМІ, повідомляє кореспондент Укрінформу.
"На цьому тижні відбудеться засідання Європейської ради. Я поїду туди, і ми будемо намагатися допомагати вашій країні в пошуку рішень для безвізового режиму. Принаймні, я сподіваюся на те, що він буде імплементований наступного року і українці зможуть вільно їздити у Європу", - сказала Грібаускайте.
Так само вона пообіцяла підтримувати питання щодо імплементації та ратифікації Угоди про асоціацію між ЄС та Україною. "Зараз виникли деякі технічні проблеми, але я думаю, що скоро все буде подолано, бо це є дуже важливим інструментом для Європи в Україні у створенні кращих економічних відносин та торгівлі", - сказала Президент.
Нині, додала вона, 40% зовнішньої торгівлі України орієнтовано на ЄС, і якщо це буде розвиватися, наша держава будете менш залежною від іншої частини свого кордону.
Грібаускайте наголосила, що Литва підтримує Україну у намірах і надалі проводити реформи. "Ми підтримуємо Україну на всіх рівня, на міжнародному рівні, на рівні Європи та на двосторонньому рівні", - запевнила вона.
Грібаускайте: «Корупція завдає Україні більше шкоди, ніж війна»
Президент Литви Даля Грібаускайте вважає, що Україні нині варто зосередити свої зусилля на подоланні корупції, оскільки вона завдає державі більше школи, ніж навіть війна.
Про це глава Литовської держави сказала на спільній з Президентом України Петром Порошенком зустрічі з представниками ЗМІ, повідомляє кореспондент Укрінформу.
"Нещодавні декларації доходів чиновників показують, що у вас дуже багато роботи попереду в плані боротьби з корупцією, яка інколи більше завдає шкоди вашій країні, ніж навіть війна на вашій території", - сказала Грібаускайте.
Водночас вона наголосила, що у нинішній ситуації з корупцією лише політики та політичні партії самі не зможуть впоратися. Необхідно, щоб увесь народ України об’єднався та працював над цим. "Лише разом ви зможете подолати цю найбільш небезпечну ракову пухлину", - сказала президент.
Вона запевнила в тому, що Литва готова поділитися своїм досвідом боротьби із корупцією і направити в Україну експертів для вивчення реального стану проблеми.
Порошенко: "Україна і Литва домовилися про координацію дій щодо енергетичної безпеки"
Україна і Литва домовилися про спільну координацію зусиль у питаннях захисту енергетичної безпеки.
Про це заявив Президент України Петро Порошенко на спільному брифінгу з Президентом Литви Далею Грібаускайте, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Ми домовилися про ефективну координацію наших дій і в питаннях енергетичної безпеки», - сказав Порошенко.
Він, зокрема, наголосив, що наразі надзвичайно важливою є підтримка позиції України «щодо хибності рішення Європейської комісії, яке дозволить Газпрому збільшити прокачування газу через трубопровід OPAL і може відкрити дорогу для реалізації другої черги газопроводу «Північний потік-2».
Президент переконаний, що «Північний потік-2» не має під собою жодного економічного підгрунтя і містить виключно політичну складову, щоб, на його думку, «продовжити гібридну війну, експансію, ембарго на торговельні відносини, щоб завдати економічних збитків Україні й іншим країнам, які входять до ЄС».
Порошенко і Грібаускайте підписали дорожню карту стратегічного партнерства
Україна та Литва підписали низку двосторонніх документів про співпрацю.
Президент України Петро Порошенко і президент Литви Даля Грібаускайте в Києві підписали дорожню карту розвитку стратегічного партнерства на 2017-2018 роки.
Про це у Twitter написав прес-секретар президента України Святослав Цеголко, проілюструвавши повідомлення фотографією зустрічі.
У спільній заяві Порошенко і Грібаускайте з нагоди 25-ї річниці встановлення дипломатичних відносин між двома державами зазначається, що Україна і Литова "демонструють рішучу налаштованість надалі зміцнювати їх стратегічне партнерство на засадах взаємної довіри та поваги, відкритості та всебічного співробітництва на благо народів обох держав".
Окрім того, у присутності Порошенка та Грібаускайте було підписано низку документів про співпрацю між державами.
Зокрема, угоду про співробітництво у сфері захисту навколишнього середовища, яка спрямована на посилення раціонального використання природних ресурсів, а також взаємодії сторін з метою вирішення регіональних і глобальних екологічних проблем.
Меморандум про розуміння між міністерствами охорони здоров’я, який має сприяти розширенню співпраці з Литвою у питаннях розвитку/реформування системи охорони здоров’я, профілактики та контролю захворювань, вдосконалення політики в сфері медицини, медичної та психологічної реабілітації.
Співпраця здійснюватиметься шляхом обміну інформацією, досвідом та фахівцями, проведення тренінгів та спільних досліджень.
Джерело: Тиждень.ua
Спільна заява Президента України Петра Порошенка та Президента Литовської Республіки Далі Грібаускайтє з нагоди 25-ї річниці встановлення дипломатичних відносин між двома державами
Двадцять п’ять років минуло від тієї історичної дати, коли незалежні та суверенні Україна і Литовська Республіка встановили дипломатичні відносини, відкривши новий етап у співпраці між нашими дружніми народами, які мають спільні глибокі історичні корені та успішно використали можливості і пройшли випробовування різних часів.
Чверть століття міждержавних відносин, яка минула з часу відкриття дипломатичних представництв у м. Київ у 1992 році та у м. Вільнюс у 1993 році, була насичена не лише традиційними елементами міждержавного спілкування — проведенням численних візитів різних рівнів, розширенням двосторонньої договірно-правової бази співробітництва — але також і започаткуванням нових форм та інструментів економічної співпраці, посиленням зв’язків між регіонами, розвитком контактів між містами-побратимами, активною взаємодією у сферах культури і мистецтва, освіти і науки, охорони здоров’я і спорту. Особливий внесок у зміцнення українсько-литовських відносин був зроблений українцями, які проживають у Литві, та литовцями, які мешкають в Україні.
Відносини між Україною та Литовською Республікою офіційно набули рівня стратегічного партнерства. Наші держави демонструють стабільно високу динаміку політичного діалогу, ефективну практичну співпрацю у політичній, економічній, науковій, технічній, культурній та гуманітарній сферах, активну співпрацю у питаннях імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС та реалізації курсу України на європейську і євроатлантичну інтеграцію.
Наші держави рішуче засуджують тимчасову окупацію частини території України — Автономної Республіки Крим та міста Севастополь — Російською Федерацією та її агресію на Донбасі. Ми закликаємо міжнародне співтовариство продовжити активні політичні, дипломатичні та інші зусилля для відновлення територіальної цілісності України у її міжнародно-визнаних кордонах в інтересах стабільності та безпеки всієї Європи.
Україна та Литовська Республіка демонструють рішучу налаштованість надалі зміцнювати їх стратегічне партнерство на засадах взаємної довіри та поваги, відкритості та всебічного співробітництва на благо народів обох держав.
Джерело: прес-служба Президента
Президент України розпочав зустріч із Президентом Литви
Президент України Петро Порошенко розпочав зустріч із Далею Грібаускайтє, яка перебуває в Україні з робочим візитом.
Візит Президента Литви розпочався з офіційної церемонії зустрічі Президентів на ґанку Адміністрації Президента України.
Глави двох держав проведуть зустріч віч-на-віч, а також візьмуть участь у засіданні Ради Президентів України та Литовської Республіки, за результатами якої заплановано підписання українсько-литовських двосторонніх документів.
В програмі візиту спільна зустріч Президента України та Президента Литовської Республіки з представниками засобів масової інформації.
Президенти України та Литви також візьмуть участь в роботі українсько-литовського бізнес-форуму.
Джерело: прес-служба Президента