Передплата 2025 «Добра кухня»

Луценко висловився щодо відповідальності Авакова за трагедію в Княжичах

  • 21.12.2016, 17:15
  • 21.6K

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков не має нести відповідальність за стрілянину між правоохоронцями в Княжичах під Києвом, унаслідок якої загинули 5 людей.

Про це заявив глава ГПУ Юрій Луценко, передає Еспресо.TV.

"Оцінюючи інформацію, якою зараз володіємо, вважаю, що ставити питання про відповідальність міністра внутрішніх справ неадекватно", - заявив Луценко.

Водночас генпрокурор висловив думку, що за інцидент і загибель правоохоронців має відповідати той, хто віддав наказ до початку операції.

Луценко: «Поліцію інструктували, що злодії можуть бути у формі правоохоронців»

Усіх поліцейських ретельно інструктували, що під час нападу на будинок №30 у Княжичах зловмисники можуть бути у формі працівників правоохоронних органів

Про це заявив генпрокурор Юрій Луценко, повідомляє Еспресо.TV.

"Усі працівники були ретельно проінструктовані про можливісь нападу на будинок №30 зловмисників у формі працівників правоохоронних органів. Їх ретельно інструктували саме на такий випадок. Кожен знав свої дії в будинку №30 у момент імовірного проникнення. У той же час жодного інструктажу, підготовки або плану форс-мажору, коли необхідно було звільняти 2 працівників розвідки, не існувало", - каже Луценко.

Він також запевнив, що експертиза та інші слідчі дії засвідчили, що і загиблі, і живі учасники трагедії у Княжичах були тверезі.

"У їхній крові не виявили жодних збуджуючих, алкогольних або наркотичних речовин", - заявив Луценко.

Він додав, що через місяць-півтора будуть результати інших експертиз - балістики та ін.

Генпрокурор: «Перевіряється причетність 17 службових осіб»

Органом досудового розслідування перевіряється можлива причетність 17 службових осіб.

Про це розповів генпрокурор України Юрій Луценко на брифінгу, передає Еспресо.TV.

За його словами, органом досудового розслідування перевіряється можлива причетність до перестрілки поліції у Княжичах працівників Броварського відділення поліції охорони - Білогуба, Ганценка, Кандрат'єва, Совгіри, Чернявського, працівників відділу КОРД - Валецького, Корти, працівників поліції підрозділу особливого призначення - Шостеля, керівників кримінальної поліції Шевченківського району Києва - Радченка, Мариновського, Біленького, начальника Шевченківського управління - Приступи, керівників ГУП у Києві - Коряти, Меліхова, Іващенка, Старожука, заступника голови Нацполіції України - Крищенка.

"Всього 17 службових осіб до вчинення різного виду злочинів. Керівництво підозрюється у службовій недбалості з особливо тяжкими наслідками, а співробітники в умисному вбивстві", - зазначив Луценко.

Луценко розповів про наказ, який спричинив трагедію у Княжичах

Наказ на звільнення заручників у Княжичах був наданий без проведення необхідних згідно з посадовими інструкціями підготовчих заходів.

Генпрокурор Юрій Луценко на брифінгу розповів, що сталось у Княжичах Київської області після того, як в ніч з 3 на 4 грудня оперативні працівники влаштували засідку з метою затримання грабіжників, передає Еспресо.TV.

"0 1.52 4 грудня на пульт ДСО надійшов сигнал про відсутність зв'язку з об'єктом на вулиці Корнійчука, 22 в селі Княжичі. Тобто спрацювала сигналізація. О 2.08 до місця події прибула група реагування у складі водія, охоронця та молодшого інспектора. Автомобіль не був обладнаний маячком, що потім зіграло визначальну роль у цій трагічній ситуації. Під час обстеження території у сусідньому будинку працівники ДСО виявили двох невідомих осіб. Як пізніше з'ясувалося, це були оперативні уповноважені Національної поліції", - сказав Луценко.

За його словами, затримані оперативники не були впевнені, що їх затримали працівники ДСО. На інструктажі перед влаштуванням засідки їх попередили, що потенційні грабіжники можуть використовувати форму поліції.

"В період між 4.00 та 4.40 затримані оперативники повідомили про своє затримання заступника начальника управління карного розшуку Нацполіції у Києві. Він надав усну вказівку бійцям КОРДу звільнити затриманих працівників поліції. На думку слідства, саме цей наказ на звільнення заручників без проведення необхідних згідно посадових інструкцій підготовчих заходів спричинив подальші події", - додав Луценко.

Луценко: «Відповідальність за операцію в Княжичах лежить на главі поліції Києва»

Уся відповідальність за спецоперацію у селі Княжичі, під час якої загинули п'ятеро правоохоронців, лежить на начальнику Головного управління Нацполіції в Києві Андрії Крищенку.

Про це під час засідання комітету Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності заявив генеральний прокурор України Юрій Луценко, повідомляє Еспресо.TV.

Він зазначив, що з оперативних джерел поліція знала, що на будинок №30 по вулиці Тихій у селі Княжичі Київської області відбудеться розбійний напад.

"На підставі цієї інформації начальником Шевченківського управління поліції у місті Києві Приступою з метою затримання організованої групи під час вчинення злочину, на підставі погодженого із заступником голови Національної поліції - начальником Головного управління Національної поліції в місті Києві Крищенком плану спільних слідчо-розшукових заходів, за вказаною адресою організовано засідку із залученням співробітників кримінальної поліції, Шевченківського управління поліції, управлінь карного розшуку, а також оперативної служби КОРД та підрозділу поліції особливого призначення у місті Києві", - розказав Луценко.

Він наголосив, що вся відповідальність за цю операцію лежить на Крищенку.

"Раніше колеги, хто працював у силових органах, знають, що таке використання спецназу погоджувалося з прокурором. Нинішня редакція закону не передбачає такої дії, тому вся відповідальність за цю сплановану акцію лягає на того, хто затвердив цей план - начальника столичної поліції пана Крищенка", - пояснив генпрокурор.

Екс-правоохоронець входив до банди з Княжичів, що готувала пограбування

У слідства щодо справи про перестрілку правоохоронців у Княжичах з'явилися нові подробиці. Одним з організаторів пограбування був колишній міліціонер.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав керівник відділу комунікації МВС України Артем Шевченко, передає 24 канал.

Правоохоронці з'ясували, що до складу банди грабіжників, яку планували затримати правоохоронці в Княжичах, входив ветеран органів внутрішніх справ, екс-співробітник Головного управління по боротьбі з організованою злочинністю Міністерства внутрішніх справ (ГУБОЗ МВС) Ігор Касян.

За версією слідства, ветеран органів внутрішніх справ, колишній співробітник ГУБОЗ МВС Ігор Касян є ключовою фігурою в групі підозрюваних "розбійників із Княжичів" і зараз перебуває під вартою терміном на 2 місяці без права застави. Так звана справа "міліціонерів-перевертнів полковника Гончарова" тоді, на початку 2000-х, наробила чимало галасу. Касян входив до групи оперативників із ГУБОЗ, які охороняли ключового свідка Юрія Нестерова, завдяки якому вдалося викрити всю добре законспіровану міліцейсько-бандитську групу, яка спеціалізувалася на викраденнях і вбивствах, — написав Шевченко.

Він зазначив, що генеральний прокурор України Юрій Луценко добре знайомий з цією справою.

Наразі слідство, яке підозрює цю групу у створенні нового злочинного конгломерату з нинішніх і колишніх правоохоронців і бандитів, так само буде доводити вину кожного її учасника. Декотрі з них уже співпрацюють зі слідством, — зазначив Шевченко.

Батько загиблого в Княжичах провів власне розслідування

В офіційній версії дуже багато дивних моментів, щодо яких є небезпідставні питання.

Колишній правоохоронець Олександр Орлов узявся розслідувати обставини загибелі свого сина при перестрілці в селищі Княжичі під Києвом.

Він стверджує, що головним свідкам — чотирьом поліцейським, що вижили після перестрілки — говорити небезпечно, тому він береться на свій страх і ризик озвучити все, що відбувалося тієї ночі, йдеться в сюжеті ТСН.

На місці подій чимало камер спостережень із сусідніх заможних будинків.

Вони не могли не зафіксувати: хто, з якої вулиці та о котрій годині під'їжджав до місця злочину. Місцеві зізнаються, що днями працівники прокуратури все відео забрали.

Генеральний прокурор Юрій Луценко підтвердив, що записи в руках слідчих, але оприлюднювати їх поки що не будуть в інтересах слідства.

Своє слідство вже провів батько загиблого правоохоронця Олександр. На місці трагедії він саме облаштував невеличкий меморіал у пам'ять про свого сина та його колег. "Мені 55 років. Ну, вб'ють — поряд із сином буду", - каже він. Його підозри одразу ж видаються небезпідставними, адже від моменту зустрічі за журналістами починає стежити якесь авто. Водій згодом представляється таксистом і цікавиться, з якого каналу працює знімальна група. Однак продовжує стежити на тим, як батько загиблого поліцейського водить журналістів по сліду та відтворює обставини трагедії.

Він каже, що спершу група ДСО прибула на зниклий сигнал сигналізації у будинку майже о 2:00 ночі. "Вони під'їхали до будинку та виявили, що двері привідкриті та відкрите вікно. Вони вийшли за гараж і виявили, що там є сліди", - розповів Олександр. За його версією батька Орлова, близько 2:10 ночі працівники держохорони затримали у цьому ж дворі двох невідомих у цивільному — ті вже приготували драбину для втечі. Водночас охоронці викликали підмогу, котра прибула хвилин за 20-30. Як розвиваються події далі до 4:00 ранку — невідомо. Питань у чоловіка багато. Якщо це дійсно була спецоперація, то чому з ДСО не зв'язався координатор таємного заходу? Чому не приїхала оперативна група, щоб доставити затриманих у райвідділ? І як захоплені так звані розвідники змогли повідомити колег про своє викриття? Орлов також дивується офіційній версії, що розвідники вночі могли щось бачити з недобудованого об'єкту і за кимось стежити. "Я не розумію. Навіть оцей будинок не видно з першого поверху. Нічого не видно", - каже колишній правоохоронець.

Натомість усе видно було КОРДівцям. За однією з версій, близько 20 чоловік дійсно сиділи в засаді в одному з будинків навпроти. Орлов упевнений, що з мінібуса стріляли в поліцейське авто, зачищаючи і своїх. "Машина зупинилася, відкрили двері — і з машини почали стріляти без усяких попереджень. У мого сина повністю був прошитий лівий бік від пальців до коліна. Крізь тіло мого чина пройшло 30 куль, залишилися 7 у тілі", - розповів батько.

У перші години після трагедії була суперечлива інформація щодо кількості загиблих — 5 чи 6. ТСН знайшла підтвердження, що окрім загиблих були і поранені — зафіксувати це вдалося у броварській лікарні, де медсестра обмовляється, що пораненого привезли під ім'ям одного із загиблих копів. Цієї інформації в офіційній версії немає. Але щойно журналісти попросили жунал реєстраціі пацієнтів — головний лікар заявив, що прокуратура заборонила їм давати будь-які коментарі.

Батько загиблого правоохоронця твердить, що автобус, на якому під'їздив КОРД, був не службовий. Це ще один слід, який спростовує офіційну версію. Цю інформацію підтвердив навіть генпрокурор, але він наполягає, що виїжджати на спецоперації на приватному авто — це нормальна практика. На прохання уточнити — Луценко починає повчати журналістів. "Ще раз прошу — припиніть на крові робити сенсацію! Я дуже рекомендую не бути спеціалістами у пошуковій роботі тим, хто її ніколи не проводив!", - каже він.

Під час спецоперації в Княжичах керівники спецоперації були в ресторані

Генеральний прокурор Юрій Луценко повідомив цікаві подробиці, які з'ясувались під час розслідування жахливої стрілянини між правоохоронцями у Княжичах.

За словами Луценка, керівники спецоперації у Княжичах в момент, коли сталась перестрілка між правоохоронцями перебували у ресторані, інформує "ТСН".

Поки невідомо, що вони там робили — чи керували звідти операцією і чи взагалі в адекватному стані перебували.

У ГПУ не виключають версію псевдопограбування у Княжичах

Генеральна прокуратура також розглядає версію про псевдопограбування у справі кривавої перестрілки у селі Княжичі, що під Києвом.

Про це повідомив генеральний прокурор Юрій Луценко під час брифінгу, передають Ukranews.

"У будинку біля поста розвідки ДСО виявила драбину, розкриті вікна. А пізніше вже слідство встановило пограбування. Там немає пограбування — там пил не стертий ні з одного, тільки відкрито пару ящиків і зібрано кілька малоцінних речей. Це наводить нас на думку, що було псевдопограбування. Це одна з версій", — зазначив глава ГПУ.

Генпрокурор про стрілянину в Княжичах: «Автобус КОРДу не був службовим»

Луценко закликав не вести розслідування в прямому ефірі.

Генеральний прокурор України Юрій Луценко, говорячи про перестрілку в Княжичах, заявив, що за його інформацією, автобус КОРДу не був службовим. Про це генпрокурор повідомив в рамках візиту в Райківську колонію.

Відповідаючи на питання, чи був автобус КОРДу службовим, Луценко сказав: "За моєю інформацією, він не був службовим".

"Перестаньте на крові робити сенсації. Слідство закінчиться і покажуть все — відео, фотографії, докази, все, що потрібно. Але коли воно проводиться в телеефірі, це просто ображає цілу службу, яка між іншим і вас, і мене захищає кожен день. Бо так, у будинку біля поста розвідки ДСО виявила сходи, розкриті вікна. А пізніше вже слідство встановило пограбування. Ви не праві, там немає пограбування — там пил не стерто ні з одного, тільки відкрито пару ящиків і зібрано кілька малоцінних речей. Це наводить нас на думку, що було псевдопограбування. Це одна з версій", — зазначив генпрокурор.

З загиблими внаслідок перестрілки у Княжичах прощалися різні області

7 грудня відбулося прощання з Віталієм Валецьким, Юліаном Рудьком і Олексанлром Маніцею, які загинули внаслідок трагічної перестрілки у Княжичах.

Віддати останню шану молодим хлопцям прийшли не лише рідні, друзі, товариші по службі, а й просто небайдужі люди.

Так, офіцера КОРДу Віталія Валецького похвали на Тернопільщині в його рідному селі Іква, передає ТСН.

Чоловіка там пам'ятають як відповідального, серйозного та наполегливого — взірцевого громадянина та патріота своєї держави.

Зазначається, що люди винуватять керівництво, яке віддавало наказ і не проінструктувало належним чином виконавців перед виїздом.

Зі співробітником управління оперативної служби Києва Олександром Маніцею, який був одним із керівників групи, яка полювала на банду крадіїв, прощалися у Києві.

Як підкреслює ресурс, від горя люди навіть непритомніли під час похоронної процесії.

Зауважимо, що з Олександром прощалися батьки, дружина і 4-річний син.

Загиблого з почестями поховали на центральній алеї Лісового кладовища міста.

Ще одного загиблого — 25-річного Юліана Рудька в останню путь проводжали на Буковині.

В його рідному селі Коболчин на похорон прийшло близько тисячі людей.

У поліцейського залишилась дружина, яка перебуває на третьому місяці вагітності. Після трагедії жінка потрапила до лікарні.

Люди кажуть: керівники, які не вміють командувати і через те знищують молодь, мають піти зі своїх посад. Рідні, друзі та колеги загиблих правоохоронців обіцяють не пускати справу на самоплив та вимагають ретельного розслідування і покарання усіх причетних до трагедії, — підсумовує видання.

Батько загиблого в Княжичах: "В нього поломані пальці, там нема рук"

В Броварах попрощалися з поліцейськими охорони, які загинули під час перестрілки зі співробітниками КОРД і Княжичах. Батьки загиблих не вірять, що всі події можуть бути трагічною випадковістю.

«У нього поломані пальці, там рук нема. Це, можливо, відбирали пістолет, щоб вбити когось його пістолетом», — говорить батько загиблого держохоронця Сергія Орлова.

«Ця наволоч з КОРДу не пожаліла нікого, вони знищили навіть тих хлопців-розвідників. Що це було, як не замітання слідів», — впевнені рідні загиблих.

«Эта сволочь с КОРДа не пожалела никого, уничтожили и тех ребят-разведчиков. Что это было, как не заметание следов», — уверены родные погибших.

После прощания возле отделения погибших отпоют в церкви, полицейских похоронят со всеми почестями на новом кладбище.

ГПУ допитає начальника київської поліції

У справі про стрілянину в Княжичах Генеральна прокуратура України допитає начальника поліції Києва Андрія Крищенка

Про це повідомив заступник генпрокурора Дмитро Сторожук, передає 112.ua

"В рамках кримінального провадження буде розслідувано, чи була необхідність у застосуванні спецпідрозділу КОРД. В рамках цього будуть взяті свідчення (у Крищенка, - ред.)", - cказав Сторожук.

Він також додав, що поки немає підстав вважати, що застосування КОРДу в тій ситуації було неправомірним рішенням.

У ГПУ говорять про публічну реконструкцію стрілянини в Княжичах

Після проведення слідчих дій буде можливо організувати для преси публічний слідчий експеримент у справі перестрілки в Княжичах.

Після проведення слідчих дій буде можливо організувати для преси публічний слідчий експеримент у справі перестрілки в Княжичах.

Про це заявив перший заступник генерального прокурора України Дмитро Сторожук, передає Еспресо.TV.

"У рамках кримінального провадження проводяться, в тому числі, негласні слідчі дії. Коли будуть легалізовані ці документи, звичайно, такий експеримент буде можливий", - сказав Сторожук.

За словами заступника глави ГПУ, наразі слідчі вивчають всі посадовчі інструкції та накази щодо проведення спецоперації, в результаті якої загинули п'ятеро правоохоронців.

Троян розповів, хто відправив КОРД у Княжичі

Голова управління Нацполіції у місті Київ Андрій Крищенко підписав план завдання про виділення підрозділу КОРД у Княжичі.

Про це повідомив в.о. голови Нацполіції Вадим Троян, передає Еспресо.TV.

"Операцію на виділення КОРДу підписував Крищенко (голова Нацполіції Києва, - ред.), а слідчий, ви ж всі юристи, підписував постанову. Я розумію, що ви хочете почути прізвище винного, але це визначить Генеральна прокуратура", - розповів Троян.

Троян відмовився називати прізвища тих, хто керував спецоперацією, бо вся документація знаходиться у прокуратурі.

"Виділення КОРДу і план завдання підписує голова територіального органу міста Київ (Крищенко, - ред.) і він відповідальний за це. Хто відповідальний за виконання цього завдання - він визначає у своєму плані. Даний план зараз знаходиться в ГПУ і тільки вона може дати відповідь, хто давав команду на штурм", - заявив Троян.

Він заявив, що все що може сказати з цього приводу - це те, що операція проводилась у двох місцях.

"Одна група знаходилась в місті Києві, а інша - за адресою", - заявив Троян.

Стрілянину в Княжичах розслідують як умисне убивство

Стрілянину між правоохоронцями в Княжичах на Київщині, внаслідок якої загинули 5 осіб, розслідують по ст. "умисне вбивство".

Про це заявив перший заступник генерального прокурора України Дмитро Сторожук, передає Еспресо.TV.

"Кримінальне провадження було відкрито за ч. 2 ст. 115 Кримінального кодексу України, але під час слідства будуть прийняті рішення щодо перекваліфікації", - сказав Сторожук.

Санкція по цій статті передбачає позбавлення волі на термін від 10 до 15 років або довічним позбавленням волі. У випадку вбивства з корисливих мотивів також застосовується конфіскація майна.

Троян розповів про грабіжників, яких шукали у Княжичах

Злочинна група, яка діяла у Княжичах Київської області, підозрювалась у розбійних нападах.

Про це на засіданні комітету Верховної Ради розповів в.о. глави Національної поліції Вадим Троян, передає Еспресо. TV.

"20 вересня 2016 року у Шевченківському районі Києва був скоєний розбійний напад на підприємця. Він обмінював валюту і коли під'їжджав до свого офісу, то група з 4 осіб, переодягнених у форму СБУ, скоїла розбійний напад, маючи стрілецьку зброю, автомати Калашникова. Вони тоді заволоділи 2 млн 400 тис грн і $20 тис. Під час оперативних заходів було встановлено одного члена злочинної групи. Потім було встановлено ще 7 учасників цієї групи", - сказав Троян.

За його словами, усі члени злочинної групи вже затримані. Троє з них заарештовані на 2 місяці.

Троян пояснив, що під час оперативної розробки цієї групи з'явилась інформація про підготовку розбійного нападу у Княжичах. Тоді було прийнято рішення про проведення профілактичної операції проти цієї групи.

Вилучені документи вивчають понад 30 слідчих ГПУ

Наразі ГПУ вилучила абсолютно всі інструкції, накази, документи та план проведення операції поліції із затримання злодіїв у Княжичах, що призвело до загибелі 5 правоохоронців.

Про це заявив перший заступник генпрокурора Дмитро Сторожук, повідомляє Еспресо.TV.

"Наразі вилучені абсолютно всі інструкції, накази, документи, план проведення операції - все це зараз знаходиться у Генеральній прокуратурі. Все це досліджується слідчими, яких наразі вже понад 30 осіб. Вилучені всі зразки зброї, кулі, гільзи, які направлені на експертизу для встановлення, чий постріл був першим", - сказав Сторожук.

Працівників держохорони ще не відсторонили від служби

Працівників Державної служби охорони, які причетні до перестрілки під Києвом, ще не відсторонені від своїх посад.

Про це під час засідання комітету ВРУ щодо трагедії у Княжичах заявив в.о глави Нацполіції Вадим Троян, передає Еспресо.TV.

"Вони не відсторонені, бо я їх тільки заслухав сьогодні, і визначили по їхній інструкції, хто що робив і чи були помилки у їхній роботі. По-друге вчора були похорони, тіла не хотіли віддавати, ми вирішували ці справи. вчора я не хотів робити такі заяви", - прокоментував Троян.

Співробітник держохорони, який вижив, розповів про перестрілку в Княжичах

Водій держохорони, який залишився живим під час перестрілки в Княжичах 4 грудня, розповів журналістам про те, що сталося.

Про це повідомляє "Настоящее время".

За його словами, екіпаж держохорони прибув в Княжичі через сигналізацію, що спрацювала в одному з будинків. Приміщення вже було вскрите і по слідах на снігу держохорона наздогнала двох чоловіків.

"Я запитав у нього, хто ти такий? А він мені: "Яка різниця хто я такий". Я намацав у нього документи. Там витягнув з візитниці права на ім'я Рудько і пропуск в наш госпіталь МВС. Я відразу подумав, що людина просто добре знає сигналізацію і вирішила "підзаробити" так би мовити на вихідних. І все, Сергій (Орлов, один із загиблих співробітників держохорони) посадив його до нас в машину і там вже лічені секунди", - розповів водій.

Через кілька секунд до місця подій прибула "підмога затриманих" і не розбираючись вони відкрили вогонь по автомобілю.

"Я не знаю, ми не встигли нічого сказати. Вони вискочили, три секунди, і почали стріляти. Я вже думав, вони побачать, хто ми, і розберемося, а тут відразу стрілянина і все, ледве встиг втекти. Першими стріляли працівники КОРДа, першими стріляли 100%. Це в двох метрах від мене відбувалося", - повідомив водій.

Він також розповів, що вже після перестрілки четверо співробітників держохорони поклали на землю і таки перевірили документи.

"Перевіряючий крикнув: "Мужики, це ДСО! А через п'ять-шість секунд чую від них: "Боже, що ми наробили? Ми полісменів розстріляли!", - додав водій.

На питання журналістів, чи серйозно спецслужби не розібралися, водій заявив: "Понабрали придурків туди, за місяць спецпідрозділ з них зробили". На уточнююче запитання, чи дійсно це був спецпідрозділ, він сказав, що не знає.

Слідство перевіряє причетність екс-поліцейських до грабіжників

У рамках провадження про стрілянину у селі Княжичі під Києвом, в результаті якої загинули 5 поліцейських, перевіряється інформація про причетність екс-працівників поліції до групи грабіжників

Про це повідомив заступник глави МВС Сергій Яровий, передає "Громадське".

За його словами, всі матеріали справи передані до прокуратури.

"Причетні до пограбувань були працівники поліції, екс-працівники поліції. Зараз ця інформація перевіряється. Є низка дуже серйозних експертиз для того, щоб ми могли встановити, хто давав команду (стріляти — Ред.). Тому не можу сказати скільки потрібно буде тиждень чи 10 днів, залежить від експертів", — сказав він.

Яровий підтвердив, що наразі у зв'язку з розслідуванням вже відсторонено від роботи 25 працівників поліції.

Сім'ї загиблих отримають 800 тис. грн компенсації

Родини правоохоронців, що загинули під час перестрілки у Княжичах, отримають грошову компенсацію у розмірі 800 тисяч гривень, а також квартири.

Про це заявив заступник очільника МВС Сергій Яровий під час відеоселекторної наради за участі керівництва МВС та Національної поліції України, повідомляє прес-центр Нацполіції.

"Було ухвалене рішення: 800 тисяч гривень буде виплачено кожній сім'ї загиблого. І крім того, всі родини будуть забезпечені квартирами", - наголосив він.

Також під час наради представники правоохоронних органів вшанували пам’ять загиблих колег хвилиною мовчання.

Наразі МВС і поліція працюють над наданням допомоги сім’ям поліцейських, які трагічно загинули під час виконання професійних обов’язків, в організації похоронів.

Троян розповів, коли завершать медекспертизи тіл загиблих у Княжичах

Судмедексперти повинні завершити усі медичні експертизи тіл загиблих у Княжичах поліцейських вже сьогодні.

Про це заявив в. о. голови Нацполиції України Вадим Троян, повідомляє прес-центр Міністерства внутрішніх справ.

"Усі необхідні експертизи тіл загиблих у Княжичах правоохоронців мають бути завершені вже сьогодні, після чого їх віддадуть рідним", - наголосив він.

За словами Трояна, тіла померлих мають передати рідним вже сьогодні, після чого пройдуть похорони.

Він також зазначив, що поліція допомагає родинам у організації проводів та намагається надати родичам полеглих моральну підтримку.

"З родинами ми спілкуємося регулярно, декого привозимо до Києва із інших міст, працюємо з сім’ями, адже це — наші співробітники", - підсумував Троян.

Троян відсторонив від роботи усіх учасників спецоперації в Княжичах

Тимчасовий виконувач обов’язків голови Нацполіції Вадим Троян відсторонив керівників трьох підрозділів столичної поліції від виконання службових обов’язків.

Про це повідомляє прес-служба Нацполіції, передає УП.

Згідно з інформацією, таке рішення Троян ухвалив задля забезпечення повного і всебічного розслідування обставин трагедії у с.Княжичі Броварського району Київської області.

Відповідно до рішення, на час проведення службового розслідування від виконання службових обов’язків відсторонені керівники трьох оперативних підрозділів ГУ НП у місті Києві, які відповідали за проведення спецоперації у селі Княжичі.

Також відсторонено весь особовий склад, який брав у ній участь.

Аваков таки вирішив перервати візит в Канаду

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков має намір достроково повернутися в Україну з Канади у зв'язку з трагедією в Княжичах.

Про це він заявив у коментарі "Українській правді".

Аваков зазначив, що у вівторок зранку проведе зустрічі з міністром міжнародної торгівлі Канади Христею Фріленд і міністром громадської безпеки Ральфом Гудейлом, після чого вилетить в Україну.

"Ці дві зустрічі з міністрами фундаментальні для підтримки програми допомоги Канади сектору безпеки України. Решту відкладемо і скасуємо", — сказав він.

З врахуванням різниці у часі, в Україну Аваков повинен прибути в ніч на середу.

Сім'ям загиблих у Княжичах правоохоронців виплатять по 700 тисяч гривень

За словами Геращенка, також обговориться питання надання житла сім'ям загиблих, які його потребують.

Сім'ям правоохоронців, які загинули 4 грудня в перестрілці в Княжичах, виплатять по 700 тис. гривень. Про це заявив народний депутат від "Народного фронту" Антон Геращенко на засіданні погоджувальної ради.

"Всі представники трьох служб МВС дотримувалися інструкцій, своїх обов'язків, їм буде виплачена компенсація, вона становить близько 700 тис. грн", - сказав він.

Нардеп також додав, що обговорюватиметься надання квартир сім'ям загиблих, у яких не було вирішене житлове питання.

Президент провів оперативну нараду у зв'язку із загибеллю поліцейських: "Сьогодні поліція потребує підтримки суспільства"

Президент Петро Порошенко провів оперативну нараду з представниками силових відомств щодо розслідування трагедії загибелі п’яти поліцейських в селі Княжичі Київської області в ніч на 4 грудня.

Глава держави висловив співчуття родинам загиблих правоохоронців та взяв хід розслідування цієї трагедії під особистий контроль. «Ніщо не виправдовує того, що загинуло п’ятеро правоохоронців. Я сподіваюся, що в дуже короткий термін істина буде встановлена. І ті, хто винний у видачі наказів, що призвели до таких трагічних наслідків, будуть стовідсотково притягнуті до відповідальності», - наголосив Петро Порошенко.

Президент також наголосив на необхідності підтримки з боку суспільства. «Поліція сьогодні потребує підтримки суспільства. Поліція потребує довіри суспільства. Найкращі поліцейські віддають своє життя для забезпечення миру та спокою в державі», - сказав Петро Порошенко.

Глава держави закликав не використовувати ці трагічні події для того, щоб «влаштовувати розбірки» та дестабілізовувати політичну ситуацію.

Президент висловив впевненість, що розслідування пройде чесно і неупереджено, буде зроблено усе, щоб відповідні служби зробили необхідні висновки, а у Генеральної прокуратури вистачить потенціалу для того, щоб притягнути винних до відповідальності в умовах повної поінформованості суспільства.

Виконуючий обов’язки керівника Національної поліції Вадим Троян доповів Президентові про трагічні події в селі Княжичі. Він повідомив, що в рамках виконання доручення Президента України спільно із СБУ та Генеральною прокуратурою Національна поліція проводила розслідування діяльності злочинних груп, які займалася розбійними нападами та пограбуваннями населення під прикриттям правоохоронних органів. Спецоперація проводилася по усій країні. В результаті оперативної роботи була виявлена злочинна група, яка діяла на теренах Києва та Київської області. Він повідомив, що до складу злочинної групи входили кілька осіб, серед яких були вже судимі за розбої та особи, які працювали, або мають відношення до правоохоронних органів.

Вадим Троян повідомив про затримання усіх бандитів та доповів деталі операції, продемонстрував матеріали щодо наявних речових доказів злочинної діяльності групи, а також представив хронологію подій цієї трагічної ночі.

Президент висловив сподівання, що і в Національній поліції, і в інших правоохоронних органах будуть зроблені відповідні висновки, які не допустять в умовах підвищеної небезпеки розбійних нападів та наявності великої кількості зброїв, прорахунків у плануванні.

В свою чергу, Перший заступник Генерального прокурора України Дмитро Сторожук повідомив, що відразу після повідомлення про трагічні події оперативна група прокуратури області та Генеральної прокуратури виїхала на місце подій. На даний момент вилучені усі журнали, речові докази, проводяться допити з усіма учасниками, які брали безпосередню участь в операції. Він також повідомив, що створений оперативний штаб щодо розслідування цієї трагедії.

Президент доручив учасникам наради особисто взяти участь в роботі оперативного штабу щодо розслідування загибеллі поліцейських та доповідати про результати цієї роботи.

В нараді також взяв участь Перший заступник Голови СБУ Віталій Маліков.

Парубій прокоментував трагедію в Княжичах

Голова Верховної Ради Андрій Парубій висловив співчуття родинам загиблих на Київщині правоохоронців.

Про це повідомляє Еспресо.TV.

"Сталася страшна трагедія у селі Княжичі. Поліцейські щодня ризикують не лише на фронті, але й у мирних місцях", - заявив Парубій, відкриваючи засідання погоджувальної ради.

Він висловив співчуття родинам загиблих правоохоронців від імені парламенту.

"Сподіваюся, що прозорим розслідуванням будуть встановлені причини цієї великої трагедії", - заявив Парубій.

ГПУ створила оперативний штаб щодо перестрілки у Княжичах

Генпрокуратура створила оперативний штаб щодо розслідування трагедії у Княжичах на базі Броварської прокуратури.

Про це на своїй сторінці у Facebook написала прес-секретар очільника ГПУ Юрія Луценка Лариса Сарган, коментуючи оперативну нараду президента з першим заступником генпрокурора Дмитром Сторожуком.

Під час наради Сторожук зазначив, що наразі у цій справі були вилучені усі журнали та речові докази. Тим часом слідчі проводять допити учасників, які брали безпосередню участь в операції.

За його словами, вже був створений оперативний штаб щодо розслідування цієї трагедії на базі Броварської прокуратури.

"В рамках цього будуть встановлені функціональні обовязки кожного із учасників операції. Побачимо, які інструкції в ході операції були порушені і встановимо винних осіб", - наголосив Сторожук.

Зазначається, що у цій справі вже було відкрито кримінальне провадження за статею "навмисне вбивство".

Луценко особисто контролює розслідування трагедії у Княжичах

Прокуратура Київської області здійснює досудове розслідування у кримінальному провадженні про вбивство 5 працівників поліції у Княжичах, передає УП.

Хід досудового розслідування перебуває на особистому контролі генерального прокурора Юрія Луценка, інформує Генпрокуратура.

Встановлено, що 4 грудня 2016 року о 4 годині ранку в с. Княжичі Броварського району Київської області співробітники Корпусу оперативно-раптової дії Національної поліції, перебуваючи на службі, застосували автоматичну зброю стосовно співробітників Броварського відділу поліції охорони Управління поліції охорони в Київській області.

Ті разом із двома співробітниками Управління оперативної служби Головного управління Національної поліції Києва, теж перебуваючи на службі, застосували автоматичну зброю у відповідь, зазначає ГПУ.

У результаті загинули 5 співробітників поліції.

Наразі тривають слідчі дії. Встановлюють усі обставини скоєного злочину.

За даним фактом прокуратура Київської області внесла відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за п. 1 ч. 2 ст. 115 (вбивство) КК України.

Президент Петро Порошенко також узяв під особистий контроль хід розслідування і закликав не використовувати трагедію у Княжичах для того, щоб "влаштовувати розбірки" та дестабілізувати політичну ситуацію.

Шкіряк: "Під час перестрілки в Княжичах авто правоохоронців було без "мигалки"

Під час смертельної перестрілки у Княжичах, що на Київщині, машина державної служби охорони була без проблискових маячків.

Про це в ефірі Еспресо.TV заявив радник міністра МВС Зорян Шкіряк.

"Я виїжджав на місце подій. Машина ця була без проблискових маячків. І в такій пітьмі, де не було жодного освітлення, я не виключаю, що можна було не побачити розпізнавальні знаки", - каже Шкіряк.

ГПУ встановила, хто з правоохоронців першим відкрив вогонь у Княжичах

Згідно з офіційним повідомленням, КОРД почав стріляти по працівниках поліції охорони.Згідно з офіційним повідомленням, КОРД почав стріляти по працівниках поліції охорони.

У Генеральній прокуратурі України заявили, що у Княжичах Київської області першими відкрили вогонь по колегам поліцейські з Корпусу оперативно-раптової діх. Про це повідомляє офіційний сайт ГПУ, передає УТ.

"Встановлено, що 4 грудня 2016 в 4:00 ранку в с. Княжичі Броварського району Київської області співробітники Корпусу оперативно-раптової дії Національної поліції України, перебуваючи на службі, застосували автома