Передплата 2025 «Неймовірні історії життя»

Виступ президента України на прес-конференції

  • 25.09.2014, 19:04
  • 1 176

Економіка, ситуація на Донбасі та закон про люстрацію — Порошенко розповів про все

Спеціальний режим місцевого самоврядування є частиною реформ, і ніякого делегування функцій центральних органів влади на місця не буде

Про це сьогодні на прес-конференції заявив президент України Петро Порошенко, передає кореспондент Еспресо.TV.

«Ніякого делегування функції призначення прокурора не буде. Прокурорів призначатимуть в центрі, і це призначення буде погоджуватися з місцевою владою», — пояснив президент.

«Теж стосується і народної міліції, вона буде діяти в рамках закону про міліцію», — додав Порошенко.

Президент України Петро Порошенко пообіцяв відвідати Донбас одразу після місцевих виборів

"Я впевнений, що знову відвідаю Добас відразу після місцевих виборів. Ключовий орієнтир — вибори мають відбутися 7 числа. Коли Донецьк обере легітимного голови, я із задоволення з ним зустрінусь. Поки мені там нема з ким зустрічатись",- сказав Порошенко.

Будь-які вибори, проголошені терористичними організаціями, не будуть визнані Україною

«Будь які вибори, проголошені саморопроголошеними терористичними організаціями, без спостерігачів, з порушення виборчих прав українців не буду визнані ні Украиною, ні всім світом, ні, я сподіваюся, Росією», — заявив Порошенко.

При цьому він зазначив, що «без виборів вирішення політичної кризи неможливо».

«Бо іншого виходу, ніж проведення виборів, щоб знайти компроміс не існує. Це робиться в інтересах укриїни і в інтересах донбасу. Я сподіваюся, що дата 7 грудня не буде перенесена», — додав Порошенко.

Україні потрібна не летальна зброя, а сучасні системи зв’язку, захист радарів та інше, що Україна від заходу отримала

За його словами, після візиту до США у нього всі питали, чи домовився він про постачання летальної зброї.

«Нам потрібна не смертельна зброя… наприклад високоточна протитанкова ракета вартує в декілька разів дорожче, ніж аналогічна ракета українського виробництва. Американською ракетою потрібно вчитися користуватися 2,5 роки, своєю зброєю ми вміємо користуватися», — заявив Порошенко.

«Україна має все, що нам необхідно, щоб захистити себе», — заявив президент.

«Що нам потрібно? Сучасне обладнання зв’язку, захищені від перешкод, захист механізмів радарів. Чи отримали ми ліцензію на закупівлю? Так, отримали і завеземо в найближчий час. Також отримали сучасні безпілотники», — додав Порошенко.

За його словами, на сьогоднішній день на заводах УкрОборонПрому щодня виробляють 30-40 одиниць бойової техніки.

Курс гривні падає через несприятливу зовнішню кон’юктуру та війну на Сході України

«Ціни на зерно впали на 40%, на залізну руду на 50%, промисловий потенціал сходу зупинив відвантаження на експорт продукції. В умовах війни інвестиції не йдуть в країну. Але це не достатня відповідь», — сказав президент.

При цьому він зазначив, що необхідне об’єднання зусиль усіх гілок влади НБУ, спікера парламенту, прем’єр-міністра президента. «Ми маємо зробити все, щоб захистити українську валюту», — додав Порошенко.

«Для того, щоб припинити атаку на гривню, спроби розкачати паніку... потрібно побудувати інвестиційний клімат, закінчити війну, затягнути в країну інвестиції, переглянути програму МВФ, яка була розрахована на мирний час, залучити макрофінасову допомогу, отримати фінансові гарантії або кредити від США — для того щоб ми найменш болісно перенесли найбільш пікове навантаження на валюту. Збереження національної валюти — це теж форма захисту держави», — заявив Порошенко.

За час режиму припинення вогню на Сході залишилося лише 3-4 «гарячі» точки

«Раніше бойові дії йшли по всьому фронті — майже 700 км фронту, причому не просто обстріли, а наступальні операції. Кількість захоплених в полон, втрати з обох боків вимірювалися десятками за добу, але ми це зупинили», — сказав Порошенко.

За його словами, за час режиму припинення вогню звільнено більше 1200 українських військовополонених.

«Навіть заради цього варто зупиняти вогонь, враховуючи вбивства, тортури над полоненими, які демонстрували терористи, навіть зарази цього варто було оголошувати перемир’я», — сказав Порошенко.

Він також додав,що на Сході залишилося лише 3-4 «гарячі» точки: «Це Щастя, Бахмутка, Золоте, Дебальцеве, аеропорт і довкола них, але це лише 4 точки. І сьогодні обстріл вівся лише в районі Дебальцевого».

Президент України Петро Порошенко заявив, що не встиг прочитати закон про люстрацію, який сьогодні підписав спікер Верховної Ради Олександр Турчинов

"Я ще не бачив закон про люстрацію",- сказав Порошенко та підкреслив, що вважає, що він є необхідним.

Порошенко запевнив, що ретельно підбирав людей у свій виборчій список та на мажоритарні округи

«Я запевняю, що у списках Блоку Петра Порошенка немає колишніх регіоналів. Серед кандидатів є люди, які в різні часи займали різні посади, але однозначно немає депутатів, які голосували за закони 16 січня. Немає нікого, за якого мені має бути соромно», — запевнив Порошенко.

Відновлення інфраструктури Донбасу буде здійснюватися за рахунок спецфонду Держбюджету і спеціального недержавного фонду

«Тому мої переговори з європейськими партнерами присвячені цьому. В мене є сподівання, що нам вдасться не менше 1 млрд. доларів залучити в спецфонд, щоб відновлення Донбасу здійснювалась не тільки за рахунок коштів платників податків», — зазначив президент.

Глава Дніпропетровської ОДА Ігор Коломойський ефективно справляється зі своїми обов'язками і президент не має наміру його звільняти.

Про це пише Українська правда.

За його словами, у нього немає конфлікту з Коломойським, бо тоді б "першим рішенням було відправити його у відставку".

"Функції глави ОДА в Дніпропетровську, у тому числі щодо розвитку економічного потенціалу і оборони, головою адміністрації виконується ефективно. Замінювати його я не маю наміру", — заявив Порошенко.

Він переконує, що "про якусь приватну армію Коломойського" йому не відомо, а всі бойові підрозділи в ході АТО чітко підпорядковані і виконують накази і вимоги закону.

За словами Порошенка, прізвище Коломойського у розмовах з Путіним не лунало.

Президент Петро Порошенко має намір внести у Верховну Раду законопроект щодо дозволу судам проводити заочний розгляд справ.

Порошенко додав, що завжди був проти заочних засідань суду, але зараз ситуація змінилася, оскільки багато діячів з минулої влади втекли з України.

"Якщо обвинувачуваний захоче прийняти участь у форматі скайп-конференції — прошу дуже. Сказати щось у свій захист — прошу дуже", — сказав він.

У той же час він додав, що деякі люди, винні у розстрілах на Майдані, повинні бути виправдані.

"Це — бійці "Беркуту" і Внутрішніх військ, які після цього пішли в зону АТО і кров’ю змили свою провину. Вони мають бути захищені. Може комусь не сподобається, але це моя принципова позиція", — сказав Порошенко.

Щодо решти, за його словами, мають буди проведені розслідування і вони мають бути покарані.

Порошенко вважає УПА героями

Раніше питання ОУН-УПА розколювало країну і тому воно не ставилося в перший ряд, але зараз для нього гарний час, заявив Порошенко

Президент Петро Порошенко вважає воїнів УПА героями, котрі захищали країну, і прикладом для наслідування.

Про це він заявив під час прес-конференції, відповідаючи на запитання про ставлення до ОУН-УПА.

"ОУН-УПА — дуже важливе питання і дуже своєчасно поставлене. Раніше питання розколювало країну і тому воно не ставилося в перший ряд. Але зараз — дуже гарний час. Ким є воїн, який захищає свою країну, як захищав її воїн УПА? Якщо ви звернули увагу, то в моєму виступі і на інавгурації, і на дні держпрапору воїни УПА згадувалися як приклад героїв. В цьому і полягає моя позиція", — сказав він.

Нагадаємо, президент України в 2005-2010 роках Віктора Ющенко присвоїв звання Героїв України лідерові Організації українських націоналістів Степану Бандері і головнокомандувачу Української повстанської армії Роману Шухевичу, проте під час президентства Віктора Януковича суди визнали незаконними ці укази.

Прес-конференція тривала дві з половиною години

Прес-конференція президента Петра Порошенка закінчилася. Як повідомив по завершенню прес-секретар президента Святослав Цеголко, прес-конференція продовжилася два з половиною години, президент відповів на запитання 29 ЗМІ.