Народна гвардія нам не по кишені
Надумане військове формування може витягти з бюджету Львівщини більш як 85 мільйонів гривень
/wz.lviv.ua/images/news/2014/03/e97511ffeadeb5bbc24cdf4b053a2eb3.jpg)
Попри те, що на одній із останніх сесій депутати Львівської обласної ради відмовилися виділити 400 тисяч гривень на створення Народної гвардії Львівщини, ця ідея-фікс ніяк не полишає деякі чиновницькі голови. Не інакше, як хтось вбачає у цьому власний матеріальний інтерес... Питання відклали для подальшого опрацювання, тому тему Народної гвардії так чи інакше піднімуть на одній із наступних сесій.
Голова ЛОДА Ірина Сех і голова облради Петро Колодій активно підтримують створення Комунального підприємства Львівської обласної ради “Народна гвардія Львівщини”. Створюється вона для охорони громадського порядку, захисту майна, така собі обласна муніципальна дружина. І це незважаючи на те, що “комунальна гвардія” фактично дублюватиме функції Національної гвардії, створеної на рівні держави, а також міліції, СБУ... Лобісти нової військової структури уже й чималенькі кошти на її функціонування запланували...
У депутатському корпусі, на щастя, уже створилося певне “антилоббі” ідеї Народної гвардії. Як повідомила на своїй сторінці у ФБ депутат Львівської облради Ганна Костюк, на комісії з питань бюджету обговорювали Програму матеріально-технічного забезпечення та функціонування КП ЛОР “Народна гвардія Львівщини”, яка коштуватиме обласному бюджету 400 або ж 760 тис. грн. “Програму для членів комісії подали лише на засіданні, — повідомляє депутат. — Оскільки програма складається лише з одного аркуша А4 формату, то виникли дискусії серед членів комісії. У програмі не вказано, чим займатиметься Народна гвардія, що робитимуть залучені спеціалісти, яке матеріально-технічне забезпечення буде закуплено і для чого аж 400 тис. на утримання... Також комісію повідомили, що в програмі зазначено 400 тис. грн., а кошторис на утримання, який подали представники Народної гвардії, є значно більшим, а себто 760 тис. грн. Оскільки представників від Народної гвардії з невідомих причин на комісію не запросили, депутатам залишалося хіба що фантазувати, на що мали би піти гроші обласного бюджету і які завдання і функції виконуватиме комунальне підприємство “Народна гвардія Львівщини”.
Ганні Костюк все ж таки вдалося з’ясувати, що 760 тисяч народних грошей планується витратити на функціонування десяти чиновників зі штату Народної гвардії. А саме: зарплата усім по 5 тисяч на місяць, на 100 тисяч — закупівля матчастини для організації штабу (комп’ютери, ксерокс, принтер, радіостанції, налагодження зв’язку оповіщення, навчальний матеріал — біноклі, компаси, прилади нічного бачення, муляжі стрілецької зброї тощо). Відрядження, пальне — 90 000 грн. Проведення навчань на полігоні та підготовка взводу швидкого реагування — 120 000 тис. грн.
Але це лише “квіточки”. Найцікавіше почнеться, якщо ту “комунальну гвардію” таки наберуть. Тут уже коштів не шкодуватимуть... За інформацією Ганни Костюк, усього планується створити 26 батальйонів — по 399 чоловік у кожному районі Львівщини, отже разом 10 тисяч 374 чоловіки. У більшості це будуть резервісти-добровольці.
Згідно з найскромнішими підрахунками, вартість їхнього утримання на рік обійдеться у 85 мільйонів 121 тисячу 200 грн. А саме:
Харчування: по 20 грн. на особу на день — 75 млн. 730 тис. 200 грн.
Комплект форми (камуфляж, білизна, взуття, бушлат чи куртка) по 500 грн. на особу — 5 млн. 187 тис. грн.
Холодна зброя, кийки тощо: по 300 грн. на особу — 3 млн. 112 тис. 200 грн. Витрати на зв’язок для кожного відділення: з розрахунку
50 грн. на місяць для 26 батальйонів, у кожному з яких 50 відділень, на рік -
780 тис. грн. Інші витрати на батальйон: по тисячі грн. на місяць, на рік — 312 тис. грн. Проживання — у казармах військових частин або у приватному безкоштовному житлі. Усього на рік: 85 млн. 121 тис. 200 грн.