Ходорів просить, щоб убієнному майданівцю
Роману Точину присвоїли звання Героя України
/wz.lviv.ua/images/news/2014/02/9beeb013695331ba5b8eec9bc90b86a5.jpg)
10-тисячне містечко Ходорів, що на півдні Львівщини, і жителі навколишніх сіл провели в останню путь 45-річного Романа Точина, який загинув від снайперської кулі під час штурму Євромайдану у Києві. Разом з міськрадою організацію похорону земляка взяла на себе місцева асоціація підприємців, до якої входив загиблий.
Похоронну процесію, якій не було видно кінця-краю, очолили 18 священиків. Труну з тілом опустили у могилу під салюти з рушниць. Такі почесті влаштували своєму краянинові члени Товариства пошуку жертв війни «Пам’ять». Поховали невинно убієнного на цвинтарі біля місця, де покояться жертви розстрілів НКВС у 40-50-х роках. І в цьому є певний символізм. Ходорівці казали, що Роман став жертвою новітніх енкаведистів…
Депутати Ходорівської міської ради на позачерговій сесії постановили присвоїти ім’я загиблого майданівця школі №3, в якій навчалися він і його діти (одна з доньок Романа Точина — дев’ятикласниця). А також вулиці, на якій розташований цей навчальний заклад. Депутатський корпус звернувся до Львівської обласної ради з клопотанням підтримати ініціативу жителів свого міста про присвоєння Роману Точину звання Героя України.
Своєю чергою, ходорівський деканат УГКЦ організував збір коштів на допомогу сім’ї убієнного майданівця. У банку відкрито рахунок на ім’я його дружини. Пожертви роблять як окремі громадяни, так і підприємства, школи, інші державні заклади, органи місцевого самоврядування. Напередодні під час майданівського віча у Журавному на заклик депутата райради Андрія Данильця допомогти родині загиблого, зокрема його двом донькам, які навчаються у школі і вузі, люди за лічені хвилини зібрали понад три з половиною тисячі гривень і передали їх сім’ї загиблого.
— До мене подзвонили родичі-заробітчани з Італії і повідомили, що тамтешні українці теж зібрали кошти для Точиних, просили дати телефон дружини загиблого, — сказав у розмові з кореспондентом «Високого Замку» сусід Романа Точина Ярослав Чорненький. — Романа пам’ятаю таким, що весь час був у роботі. Робив євроремонти, їздив на заробітки до Польщі — щоб поставити на ноги двох доньок. Був безвідмовною людиною. А ще для нього понад усе була Україна…
Ходорівці поховали Романа Точина, а тепер переймаються долею іншого свого земляка — Романа Тітика, якого поранили «беркутівці». Він перебуває на лікуванні у Польщі, і йому потрібна допомога…
А тим часом...
Депутат Верховної Ради України від фракції ВО “Свобода” Олег Тягнибок виступив з ініціативою, щоб розглянути законопроект, який передбачає присвоєння звань Героїв України усім загиблим активістам Революції Гідності.
Також “свободівці” пропонують створити у столичному парку Аскольдова могила Пантеон національних героїв. Це має бути меморіальний комплекс для увічнення пам’яті новітніх героїв України.
Фото Богдана БИРИЧА