У «синьо-жовтих» один варіант — дві перемоги
У плей-оф до футбольного Євро збірна України мусить обіграти Боснію, а потім — переможця пари Ізраїль — Ісландія
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/509130/zbirna.jpg)
Футбольний березень одягає форму національної збірної України! У четвер, 21-го, «синьо-жовті» зіграють на виїзді півфінальний матч плей-оф до Євро-2024 — проти збірної Боснії і Герцеговини. Якщо підопічні Сергія Реброва переможуть, то у вівторок, 26 березня, Україна у фіналі плей-оф прийматиме у польському Вроцлаві переможця іншого півфіналу Шляху В — Ізраїль або Ісландію.
Остання спроба збірної України пробитися на великий міжнародний турнір у стикових матчах завершилася невдало. У плей-оф до катарського Мундіалю-2022 «синьо-жовті», яких тренував Олександр Петраков, спочатку перемогли на виїзді Шотландію (3:1), а потім поступилися у Вельсі (0:1). Другий матч збірна України провела значно слабше, ніж перший…
Цього разу календар стикових матчів складено інакше: між півфіналами й фіналами не два дні відпочинку, як було два роки тому, а цілих чотири. Гадаю, це допоможе підопічним Сергія Реброва відновитися й зіграти у фіналі не гірше, ніж у півфіналі… Утім, у фінал Шляху В плей-оф до німецького Євро нашим футболістам іще треба потрапити. А для цього у четвер, 21 березня, «синьо-жовті» мусять перемогти у Зеніці збірну Боснії і Герцеговини.
У відборі на Мундіаль-2022 одним із суперників українців у групі були якраз боснійці. Тоді на «Арені Львів» підопічні Петракова зіграли тільки внічию (1:1), зате перемогли у гостях (2:0). Обидва матчі були непростими, на виїзді боснійці мали кілька реальних нагод, аби забити… Але з того часу збірна Боснії і Герцеговини дуже змінилася — і далеко не у кращий бік.
Відбірний цикл до Євро-2024 боснійці відверто провалили (у плей-оф потрапили, як і українці, за результатами у Лізі Націй), здобувши у 10 матчах лише 9 очок і зайнявши у своїй групі передостаннє, п’яте місце. Боснія і Герцеговина у відборі двічі перемогла слабенький Ліхтенштейн і вдома Ісландію, та зазнала сімох поразок. Португалії Боснія програла 0:5 і 0:3, Словаччині - 1:2 і 0:2, Ісландії - 0:1, а Люксембургу — 0:2 і 1:4…
Головні зірки боснійців, нападник Едін Джеко («Фенербахче», Туреччина) й півзахисник Міралем П’яніч («Шарджа», ОАЕ), свої найкращі матчі вже зіграли. П’янічу на початку квітня виповниться 34 роки, а Джеко кілька днів тому «стукнуло» аж 38… Звичайно, у штрафному майданчику суперника цей форвард, зріст якого 1 м 93 см, небезпеку ще становить, але швидкості в Едіна вже не ті, що раніше.
Гадаю, сербський наставник боснійців Саво Мілошевіч прекрасно розуміє, що грати у футбол його підопічним у матчі з українцями не варто… А от завзято битися, нав’язуючи жорстку боротьбу на кожній ділянці футбольного поля, позбавляючи гостей вільного простору, аби ті не могли використати свою перевагу в техніці й швидкості, — чому б і ні? Теоретично, якщо пощастить, така тактика може принести боснійцям успіх…
Без сумнівів, Ребров усе це розуміє і знайде, впевнений, ефективну протидію усім цим балканським хитрощам.
Тішить те, що «синьо-жовті» підійшли до стикових матчів із мінімальними кадровими втратами — травмований Тарас Степаненко, не встиг відновитися Андрій Ярмоленко. Опорного хавбека замість Степаненка гратиме, напевно, досвідчений Сергій Сидорчук (а може, молодий і перспективний Володимир Бражко?), а справа у півзахисті вийде, мабуть, Олександр Зубков. На щастя, травма Віктора Циганкова виявилася не настільки серйозною, як спочатку повідомляли, але не факт, що до матчу проти Боснії півзахисник «Жирони» встигне відновитися повністю (більш імовірною здається поява Циганкова на полі 26 березня — у фіналі плей-оф).
Як зауважив Саво Мілошевіч, судячи з українських ЗМІ, «синьо-жовті» його підопічних трохи недооцінюють, і це, мовляв, може допомогти боснійцям. Сподіваймося, Сергій Ребров пояснить нашим гравцям, наскільки небезпечною може бути така недооцінка, і її не буде… Вірмо в нашу збірну й тримаймо за неї кулаки. Україна сильніша, тож має перемогти. І переможе!
Футбол. Плей-оф до Євро-2024
Півфінали (21 березня)
Шлях, А
Польща — Естонія (21.45)
Вельс — Фінляндія (21.45)
Шлях В
Боснія і Герцеговина — УКРАЇНА (21.45)
Ізраїль — Ісландія (21.45)
Шлях С
Грузія — Люксембург (19.00)
Греція — Казахстан (21.45)
Національна збірна України з футболу
(склад, що готується до матчів плей-оф Євро-2024)
Воротарі: Георгій Бущан («Динамо»), Анатолій Трубін («Бенфіка», Португалія), Андрій Лунін («Реал», Іспанія).
Захисники: Олександр Караваєв, Денис Попов, Олександр Тимчик («Динамо»), Микола Матвієнко, Юхим Конопля, Валерій Бондар («Шахтар»), Богдан Михайличенко («Полісся»), Віталій Миколенко («Евертон», Англія), Ілля Забарний («Борнмут», Англія), Максим Таловєров (ЛАСК, Австрія).
Півзахисники: Олександр Зубков, Георгій Судаков («Шахтар»), Микола Шапаренко, Володимир Бражко («Динамо»), Олександр Піхальонок, Олексій Гуцуляк («Дніпро-1»), Олександр Зінченко («Арсенал», Англія), Віктор Циганков («Жирона», Іспанія), Михайло Мудрик («Челсі», Англія), Сергій Сидорчук («Вестерло», Бельгія), Руслан Малиновський («Дженоа», Італія).
Нападники: Артем Довбик («Жирона», Іспанія), Роман Яремчук («Валенсія», Іспанія), Данило Сікан («Шахтар»), Владислав Ванат («Динамо»).
Резерв: воротар Дмитро Різник, півзахисник Єгор Назарина («Шахтар»).