Будівельник Мар’ян Стрипа вклав 800 тисяч грн у сільський стадіон
У його команді «на громадських засадах» грають молоді офіціанти, лікарі, менеджери, муляри-штукатури
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/419741/4ff25653-d404-4d61-8af1-2bfd12ca3c64.jpeg)
Сільський спорт, як і інші соціальні сфери у глибинці, нині тримаються переважно на ентузіастах. Завдяки їм життя у віддалених куточках активно пульсує. У місцевих людей, насамперед у молоді, яка відчуває турботу про себе, бачить перспективу, відпадає бажання покидати рідні краї. Сказане стосується і жителів села Гірського, яке щораз змінюється на краще. Не в останню чергу позитивні зміни у ньому пов’язують із 35-річним будівельником Мар’яном Стрипою.
Працівники його фірми настелили нову підлогу у спортзалі місцевої школи, відремонтували її фасад. Для сільської амбулаторії Мар’ян придбав дорогий електрокардіограф. Багато фронтовиків, які захищали Україну на Донбасі, поправили своє здоров’я завдяки фінансовій підтримці цього мецената.
Останні півтора року Мар’ян Стрипа втілює давню свою мрію — розбудовує стадіон у Гірському, де грає улюблена команда «Темп». Спорудив накриті трибуни для двох сотень уболівальників — вірить, що після карантинних обмежень вільних місць тут не буде. Відремонтував і умеблював роздягальню, а над нею збудував додаткову трибуну, звідки добре знімати футбольні відеосюжети для клубної сторінки у соцмережах. Планує замінити газон, зробити систему його поливу. У розбудову спортивної інфраструктури вже вклав власних 800 тис. гривень.
І футболісти (за цю аматорську команду грають у своє задоволення офіціанти, будівельники, медики, менеджери) за таку увагу віддячують доброю грою. Недавно стали володарями районного Кубка незалежності, є лідерами своєї групи у Другій лізі обласного чемпіонату. Президент «Темпу» має «наполеонівські» плани — мріє, що упродовж п’яти років його хлопці виступатимуть у найвищому дивізіоні області.
Мар’ян Стрипа — уродженець Гошева, що на Івано-Франківщині. Змалечку любив футбол, виступав за болехівські «Карпати» і долинський «Нафтовик», який грав у Другій професійній лізі України. Будівельну освіту здобув у Львівській політехніці. Перед тим, під час навчання у Дрогобицькому нафтовому технікумі, познайомився з майбутньою дружиною Зоряною, одружився і переїхав жити у Гірське. Його «половинка» — найперший помічник і стимулятор у футбольних справах. Взятися за них директора будівельної компанії «Екобудстиль» заагітували місцеві футболомани Василь і Михайло Козарі. У селі кажуть: після того, як Мар’ян звалив на себе додаткову ношу, спорт у селі почав прогресувати.