Чому на Поливаний понеділок ніхто не обливається?
Львів'янам радять скористатися фонтанами на площі Митній і біля Оперного театру
/wz.lviv.ua/images/news/_cover/531478/polyvanyi-ponedliok.jpg)
21 квітня — другий день Великодня, який здавна славиться традицією масового обливання водою. Кажуть, в цей день вода цілюща і здатна змивати негативну енергію і заряджати позитивом на весь рік. З давніх-давен юнаки з відрами повними води ще вдосвіта ходили по хатах, де жили дівчата на виданні, та обливали їх. А ті натомість дарували хлопцям писанки на знак вдячності. Адже вважалося, що облита дівчина швидше вийде заміж.
Львів'яни зауважили, що цього року на Поливаний понеділок ніхто нікого не обливає водою… А колись дітлахи намагалися лити воду на автівки, підстерігали людей, особливо молодих дівчат, посеред вулиці. На площі Ринок у Львові було ціле водне шоу, де одне одного поливали водою, для цього використовували водопровідну воду. В цих розвагах брав участь міський голова Львова Андрій Садовий разом із синами.
Поливаний понеділок почав втрачати актуальність ще з часів ковіду. Причина — розвести потоки людей, і вберегти їх від джерела можливої застуди — прохолодної води.
У Львівській міській раді «ВЗ» пояснили, що з 2022 року, коли почалася широкомасштабна війна, водні розваги на Поливаний понеділок скасували, щоб не притягувати скупчення людей. Розваги на Поливаний понеділок скасовано з міркувань безпеки. Натомість 20 квітня, на Великдень, «Шевченківський гай» відвідало 18 тисяч людей, квиток коштував 250 грн, пільгові - 100. Це була рекордна кількість гостей за останні роки.
Керівник департаменту «Адміністрація міського голови» Сергій Кубелко пояснив, що традиційні обливання раніше не проводили через пандемію коронавірусу, а тепер — через повномасштабне вторгнення росії в Україну та загрозу ракетних обстрілів. «Для тих, хто все ж бажає дотримуватись традицій обливаного понеділка, у місті працюють фонтани на площі Митній і біля Оперного театру», — відзначив пан Кубелко.