Медалі дівчатам до лиця
На кадетському та юніорському чемпіонатах світу українські борчині здобули сім нагород
/wz.lviv.ua/images/news/2013/08/2e4450e68cdc2d75e07195de46b62ed7.jpg)
Однією з головних героїнь першості світу з жіночої боротьби серед кадеток, що завершилася у сербському Зреньяніні, була тендітна львів’янка Оксана Лівач (до 38 кг). На своєму дебютному чемпіонаті планети підопічна Олега Сазонова стала відразу “золотою”!
У першій СУТИЧЦІ проти переможниці першості світу-2011 Маріни Дой Оксана дозволила собі похвилюватися лише кілька секунд: віддавши американці з азійським корінням один бал, вихованка Львівського училища фізкультури швидко прийшла до тями — 2:1. А в другому періоді справу завершили дві швидкі бокові атаки — 4:1 (6:2). Наступною суперницею українки стала її добра знайома Александра Скіренко: кілька місяців тому на першості континенту росіянка у фіналі не дала Лівач жодного шансу. Та поразка стала для Оксани хорошим досвідом. Замість того, щоб атакувати ногу високої і худорлявої опонентки, як це зазвичай роблять інші суперниці, львів’янка зробила ставку на інший прийом — скручування. Тепер уже шансів вирватися із чіпкого захвату Лівач не було у росіянки. Уже у першому періоді суддя зафіксував дострокову перемогу — 8:2. Боротьба за “золото” тривала менше хвилини. Не встигла румунка Крістіна Золтан оговтатися від українських атак — 6:2, як потрапила під “млин” і відчула, як суперниця притиснула її лопатками до килима — туше.
Лише рік тому на п’ятій позиції світової першості зупинилася Анастасія Шустова (до 70 кг). А у Зреньяніні харків’янка застрибнула відразу на вершину призового подіуму! У фіналі перед українським натиском не встояла навіть головна фаворитка турніру — японка Мія Сіндо. Срібну медаль приміряла херсонка Олена Кремзер (до 46 кг), а дві бронзові нагороди поїхали до Житомира у валізах Катерини Машкевич (до 49 кг) та Вікторії Дідківської (до 52 кг). У командному заліку українські кадетки стали третіми, пропустивши попереду японок (3-1-4) та росіянок (2-2-3).
Хто у світі найсильніша, на килимах болгарської Софії з’ясовували і борчині-юніорки. Цього разу українки змушені були задовольнитися лише двома нагородами і четвертим загальнокомандним місцем. У перший день у скарбничку української збірної “бронзу” поклала Лілія Горішна (до 51 кг). На одному подиху обігравши “всуху” американку Хейлі Рут (8:0) та туркеню Леерві Кенгер (9:0), підо-пічна Олександра та Володимира Раковських не зуміла знайти контраргументів проти атак росіянки Стальвіри Оршуш (3:8). А у “бронзовому” фіналі вихованка ЛУФК легко розібралася з казашкою Крістіною Яловенко (10:3).
Наступного дня “сріблом” відзначилася Лариса Скоблюк (до 55 кг). “За короткий проміжок часу Лариса навчилася робити те, чого їй завжди трішечки не вистачало — переходити з боротьби у захваті на атаки ніг, вдосконалити різноманітні прийоми у партері, — пишається ученицею Олег Сазонов. — Її цілеспрямованість і працьовитість, приправлені скромністю і неконфліктністю, і дали такий пристойний результат”. Від львівських “вертушок” не зуміла втекти росіянка Ольга Хорошавцева (7:0), від переворотів із захватом ніг — американка Сара Хільдебрандт (8:0). Прийом “ключ” відкрив Ларисі двері до перемоги над туркенею Бадіхою Ган (7:0). Зупинити Скоблюк зуміла лише Рісако Каваї — молоде японське дарування, якому фахівці пророкують не менш зіркове майбутнє, ніж у її легендарної співвітчизниці Саорі Йосіди, триразової олімпійської чемпіонки та десятиразової чемпіонки світу (0:7).