На Буковині судитимуть забудовника за несплату понад 11 млн грн податків під час продажу квартир
- 15.07.2026, 16:15
- 123
На Буковині завершили досудове розслідування щодо керівника житлово-будівельного кооперативу, якого обвинувачують в ухиленні від сплати понад 11 млн грн податків. За даними слідства, він продав 170 квартир і паркомісця, однак не зареєстрував кооператив платником ПДВ
Як повідомили в Бюро економічної безпеки, обвинувальний акт уже скерували до суду.
Слідство встановило, що забудовник організував будівництво двох багатоквартирних будинків у селі Чагор Чернівецького району. Для приховування комерційної діяльності він формально залучив генерального підрядника, хоча фактично кошти від покупців надходили безпосередньо на рахунки житлово-будівельного кооперативу, а розрахунки за будівельні матеріали та виконані роботи здійснювалися без участі підрядної організації.
За версією слідства, після досягнення обсягу продажів, який зобов’язував зареєструватися платником податку на додану вартість, керівник кооперативу цього не зробив. У результаті державний бюджет, за підрахунками правоохоронців, недоотримав понад 11 мільйонів гривень податків.
Дії обвинуваченого кваліфікували за ч. 3 ст. 212 Кримінального кодексу України — ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах.
Водночас відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою, доки її вину не буде доведено обвинувальним вироком суду.