BLAGO/ будуємо міста третього тисячоліття

Японію сколихнув другий за тиждень потужний землетрус магнітудою 6,1

  • 28.06.2026, 12:30
  • 130

Сейсмічна активність на північному сході країни знову змусила похвилюватися місцевих жителів та перевірити на міцність критичну інфраструктуру. На щастя, цього разу загрозу руйнівного цунамі оголошено не було, а всі атомні об'єкти регіону витримали удар без збоїв

Фото: Kyodo News
Фото: Kyodo News

Уранці 28 червня 2026 року на північному сході Японії стався потужний землетрус магнітудою 6,1, який зафіксували о 5:21 за місцевим часом. За повідомленням Японського метеорологічного агентства, епіцентр підземних поштовхів залягав у Тихому океані біля узбережжя префектури Івате на глибині близько 40 кілометрів. У деяких районах префектур Аоморі та Івате сила поштовхів сягнула 5 балів за японською семибальною шкалою сейсмічної інтенсивності. Попри серйозну силу стихії, енергетичні компанії Tohoku Electric Power Co та Japan Nuclear Fuel Ltd запевнили, що жодних відхилень чи аварійних ситуацій на атомних електростанціях Хігашідорі та Онагава, а також на переробному заводі ядерного палива в Роккашо виявлено не було. Цей інцидент викликав підвищену тривогу в країні, адже стався всього за кілька днів після попереднього руйнівного землетрусу магнітудою 7,2 у цьому ж регіоні, який призвів до травмування десяти людей та зупинки транспорту. Такі регулярні природні катаклізми привертають увагу науковців з усього світу, які досліджують рухи тектонічних плит від Азії до берегів росії, намагаючись точніше прогнозувати майбутні загрози.