BLAGO/ будуємо міста третього тисячоліття

ЄС та чотири європейські країни запустили ініціативу для відбудови України на 37 мільйонів євро

  • 12.07.2025, 09:15
  • 197

Європейський Союз разом із Данією, Німеччиною, Францією та Литвою запустив ініціативу EU4Reconstruction для підтримки відбудови України. Сума проєкту сягне 37 мільйонів євро

ЄС та чотири європейські країни запустили ініціативу для відбудови України на 37 мільйонів євро. Фото: Новинарня
ЄС та чотири європейські країни запустили ініціативу для відбудови України на 37 мільйонів євро. Фото: Новинарня

Про це повідомляє представництво ЄС в Україні.

Нову ініціативу оголосили в межах Конференції з питань відновлення України в Римі. Зазначається, що вона є частиною проєкту Team Europe та діятиме з 10 липня 2025 року до 30 червня 2028 року.

EU4Reconstruction спрямована на скоординоване фінансування, технічну підтримку й цифрові інструменти на зусилля з відбудови України й забезпечить прозорість, підзвітність і відповідність державних інвестицій стандартам ЄС, йдеться в повідомленні.

Очікується, що ініціатива посилить Міністерство розвитку громад та територій України й Державне агентство з питань відбудови та розвитку інфраструктури, надасть місцевим органам влади можливість професійно керувати відбудовою, а також підтримуватиме громадянське суспільство та незалежні медіа для зниження ризиків корупції.

Єврокомісарка з питань розширення Марта Кос заявила, що переконана: «Українці перетворять відбудову на успіх, а ЄС підтримуватиме їх крок за кроком, реформа за реформою, щоб відновити сильну, сучасну Україну, яка буде вдома в ЄС».