Передплата 2025 «Добра кухня»

Рідкісне захворювання: у Львові прооперували немовля

  • 12.03.2025, 13:45
  • 880

Команда лікарів львівського «Охматдиту» успішно прооперувала новонародженого малюка з атрезією стравоходу. Це дуже рідкісне захворювання

Фото із соцмереж Охматдиту
Фото із соцмереж Охматдиту

Атрезія стравоходу — це складна вроджена патологія, при якій частини стравоходу не з'єднані між собою. Як наслідок — неможливість проходження їжі з ротової порожнини до шлунка, розвиток аспіраційної пневмонії, дихальної та серцево-судинної недостатності і при відсутності лікування — загроза життю!

До львівського шпиталю новонародженого хлопчика Павлика перевели з пологового будинку Львівщини.

«Це одна з найскладніших вад у новонароджених. Без термінового хірургічного втручання дитина просто не може вижити. Такі втручання робити треба у перші дні після народження, адже малюки з такою патологією не можуть харчуватись. Діток з такою патологією ми оперуємо вже давно і маємо великий досвід», — розповів хірург Олег Ленів.

У Павлика нижній сегмент стравоходу впадав у трахею, тому шлунковий вміст потрапляв у легені, викликаючи важкі пневмонії з ризиком летального наслідку.

Львівські лікарі зробили комплексне обстеження, щоб перевірити наявність інших вад. На другу добу життя малюка виконали складну реконструктивну операцію: перервали патологічний зв’язок стравоходу з дихальними шляхами. З'єднали верхній і нижній сегменти стравоходу, наклавши прямий анастомоз.

«Це складна технічно операція. Ускладнює те, що вік таких дітей під час втручання — дуже маленький. Однак, чекати не можна», — додав Олег Ленів.

Перші чотири дні після оперативного втручання Павлик провів на штучній вентиляції легень (ШВЛ) під постійним контролем лікарів відділення реанімації новонароджених. Отримував антибіотикотерапію, респіраторну підтримку, парентеральне харчування.

«Дитина була знеболена, релаксована. Йому не можна було рухатись активно перші доби. Це необхідно аби той анастомоз, який наклали під час операції мав можливість зростись. На ШВЛ малюк був 4 дні», — розповіла керівниця реанімації новонароджених, анестезіолог Галина Заремба.

Його стан стабілізували, після чого малюка перевели у відділення постінтенсивного догляду, де він перебував під опікою мами. Завдяки професіоналізму львівських лікарів хлопчик отримав шанс на здорове життя!