За матеріалами ДБР судитимуть правоохоронця, який планував переправити військовозобов'язаного за кордон
- 13.02.2025, 15:15
- 139
На Харківщині за матеріалами ДБР судитимуть правоохоронця, який планував переправити військовозобов'язаного до Молдови. Свою «послугу» він оцінив у 7500 доларів
![Фото ДБР](https://img.wz.lviv.ua/aAla7qQc8VAFUSR9KdrrD7Srges=/428x285/smart/filters:format(webp)/wz.lviv.ua/images/news/_cover/527956/5291791620599049768.jpg)
Працівники ДБР у взаємодії з ДВБ Нацполіції завершили досудове розслідування щодо правоохоронця з Харкова, який взявся організувати переправлення військовозобов'язаного до Молдови за 7,5 тис. доларів.
Обвинувальний акт скеровано до суду.
Харків'янин, шукаючи законні способи виїзду за межі держави, вирішив проконсультуватися з цього питання зі знайомим правоохоронцем. Той запевнив, що це можна зробити лише за гроші та незаконно.
Правоохоронець обіцяв, що з використанням його службового посвідчення вони безперешкодно доберуться з Харкова до Одеси. Далі поселяться в одному з готелів, де «клієнта» зустрінуть спільники, які вже й допоможуть перетнути кордон з Молдовою.
Під час попередніх домовленостей правоохоронець повідомляв, що кордон треба буде перетинати пішки, використовуючи засоби маскування, аби його не викрили прикордонники. На молдовському боці кордону втікача мали чекати інші люди, які допомогли б з оформленням документів та поселенням.
Отримавши завдаток, правоохоронець придбав два квитки на потяг з Харкова до Одеси та особисто супроводжував свого клієнта. Поїздку він спланував у свої вихідні дні.
16 листопада 2024 року обоє прибули до Одеси та поселилися в одному з готелів, де відбулася передача решти коштів. Під час цього правоохоронця й затримали.
Його звинувачують в організації незаконного переправлення осіб через державний кордон України, вчиненої з корисливих мотивів, за попередньою змовою групою осіб (ч. 3 ст. 332 КК України).
Санкція статті передбачає позбавлення волі до 9 років.