Передплата 2025 «Добре здоров’я»

У Львові вперше порахують лисиць

За це візьметься управління екології Львівської міської ради, яке просить львів'ян заповнити онлайн анкету

Фото з архіву Домівки врятованих тварин
Фото з архіву Домівки врятованих тварин

У Львові вперше порахують диких лисиць, яких з початку великої війни чимало розмножилося через мораторій на полювання. Останніми роками лисиць можна побачити навіть на дитячих майданчиках Львова, львів'яни не знають, як правильно реагувати на рудих тварин. Лисиці переважно не агресивні, приходять близько до багатоповерхівок навіть вдень. Найбільше їх фіксували на Сихові. Чи безпечне таке гостювання?

З ініціативою порахувати лисиці виступило управління екології Львівської міської ради. «Управління екології Львів спільно з науковцями розпочинає дослідження чисельності диких тварин, зокрема лисиці рудої на території Львівської міської територіальної громади, — розповіла для „ВЗ“ начальниця управління екології Львівської міської ради Галина Микітчак. — Через війну за останні роки значно зросла кількість випадків появи диких тварин в межах житлової забудови Львова та поширення вірусу сказу. Тому спільно з науковцями вирішили провести дослідження чисельності популяції лисиці, аби напрацювати заходи їх природної регуляції».

Як науковці збираються порахувати лисиць?

Галина Микітчак каже, на сайті мерії є спеціальна анкета, де кожен охочий може заповнити документ, вказати місця, де вони особисто бачили лисиць. Зокрема, в анкеті треба вказати кількість тварин та їхній вік — молодий, старий.

У багатьох країнах ЄС дикі тварини пристосувались до життя в межах міста. І завдяки профілактиці поширення інфекційних захворювань, лисиці у Європі не несуть загрози для населення.