Щоб нацгвардійці надійний захист від ворожих БПЛА мали
Трішки незвичним виявилося крайнє пленарне засідання чергової сесії Дрогобицької міськради
На зустріч із депутатами з міста Котермака прибула маленька група українських захисників. Військовослужбовці, як було сказано на сесії, представляють 14-ту бригаду оперативного призначення імені Івана Богуна. Відоме ще під назвою «Червона калина» це військове формування, яке до складу Національної Гвардії України входить, виконує спеціальні завдання із захисту нашої держави на передових позиціях фронту.
І в захисті Донецького летовища участь брали
Ворог не раз мав нагоду пересвідчитись у високій професійній підготовці бригади. Як зазначила під час свого виступу на сесійному засіданні військовослужбовиця «Червоної калини», загартований у боях особовий склад бригади брав участь у захисті Донецького летовища. Під час повномасштабного нападу рашистів спочатку діяв на Запорізькому напрямі, сьогодні - на Покровському. Між Дрогобичем та воїнами бригади налагоджений дієвий зв’язок. Посланці міста Котермака бували на передових позиціях бригади і чудово знають, як багато для захисників, крім міноборонівських поставок, важить підтримка своїх співгромадян. Волонтерів і місцевих органів влади.
Втрати на передовій зменшаться
Щоб забезпечити надійний захист власних позицій від ворожих безпілотних літальних апаратів, нацгвардійцям, як повітря, потрібні засоби радіоелектронної боротьби. Йдеться про дуже вартісне, дороге обладнання. У таких випадках, на жаль, не завжди вдається допомогти. Один такий комплекс коштує понад 5 млн грн. У історії з Дрогобичем йдеться про обладнання, вартість якого, як сказав нам керівник депутатської фракції НРУ у місті Котермака Роман Курчик, близько 11 млн грн становить. Дорого! Але за наявності радіоелектронних «вух» та «очей» втрати на передовій будуть меншими, ніж без них. Всі це розуміють добре. Але розуміння, якщо воно неповне, навіть в умовах війни не завжди у добрих справах вирішальну роль відіграє. У Дрогобичі все спрацювало. На сесійному засіданні затверджено програму фінансування НГУ. На підтримку військових виділено 3,7 млн грн. Цих коштів, як виявилось, не вистачить повністю для того, аби нацгвардійці, які, провівши перемовини з двома вітчизняними компаніями-виробниками, вже вийшли на «фінішну пряму» та могли б придбати потрібні їм комплекси РЕБ. Але перший крок зроблено. Потрібно швидко просуватись далі. Якщо у Дрогобицькій ОТГ змогли підставити плече, те саме зроблять і в інших громадах, куди з проханнями про фінансову допомогу нацгвардійці вже звернулись. «Під'єднатись» до доброї справи можуть і підприємці, кожен, хто розуміє кончу необхідність у придбанні засобів РЕБ. Для потреб фронту треба все віддати. Від цього не лише наше благополуччя та життя, українська державність залежить.