Передплата 2025 «Добрий господар»

Американець Річард Дейтс інвестує у вітрову електростанцію на Львівщині 300 мільйонів євро

На межі Львівської, Тернопільської та Рівненської областей готують потужне виробництво вітрової електрики

Фото pexels
Фото pexels

Американська компанія Elementum Energy, що належить міжнародному фонду VR Capital підприємця, власника найбільшого виробника зеленої енергії в Україні Річарда Дейтса, заявила про старт проєкту вітрової електростанції потужністю 200 МВт. Електростанцію до 2026 року зведуть на межі Львівської, Тернопільської та Рівненської областей — на території Бродівської та Підкамінської територіальних громад Золочівського району. Інвестиції в цей проєкт — 300 мільйонів євро, що є одним із найдорожчих інвестиційних проєктів у Львівській області.

Про це повідомив для «ВЗ» керівник відділу інвестиційної політики департаменту економічної політики Львівської ОВА Назарій Міндзяк.

Чиновник зазначив, що вітроелектростанція американського інвестора щорічно вироблятиме приблизно 700 ГВт·год електроенергії, цього буде достатньо для забезпечення близько понад півмільйона осіб. Для американського інвестора це не перший проєкт в Україні. У 2023 році компанія завершила будівництво другої черги Дністровської вітрової електростанції потужністю 60 МВт і проєктує вітрові електростанції «Лиманська» та «Дунай» загальною потужністю понад 200 МВт.

Відомо, що вітрова електростанція на Львівщині матиме розосереджені вітрові турбіни. Кажуть, вітрові електростанції раціонально будувати навіть під час війни, оскільки ворогу незручно їх атакувати.

«ТОВ „Вітропарк Західний“ з іноземними інвестиціями виготовляє документи на землю для встановлення вітроелектростанції, — каже Назарій Міндзяк. — Планується встановлення близько 36 вітряків. Проєкт буде реалізовуватися у 2025 — 2026 роках. Орієнтовна сума інвестицій — 300 млн євро».

Хто такий Річард Дейтс? Американський бізнесмен понад чверть століття вдало інвестував у проблемні фінансові активи по всьому світу. Він став власником найбільшого виробника зеленої енергії в Україні. Інвестував у сонячні й вітрові потужності України 500 млн євро.

Свого часу Річард сказав в інтерв‘ю: «Найбільший ризик для альтернативної енергетики в Україні - це не війна, а уряд». Таким чином тонко натякнув на бюрократичні процедури під час відкриття бізнесу з виробництва альтернативної електрики.