Нирка померлого врятувала життя дитині: у Львові зробили унікальну операцію
- 17.12.2024, 16:35
- 1 373
У Львові у Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медичному центрі пересадили нирку 9-річному Олегові Дутку із Самбора
/wz.lviv.ua/images/news/_cover/524938/img0861.jpeg)
9-річному хлопчикові у Львові пересадили нирку померлого від інсульту підлітка.
Нирку пересадили 9-річному Олегові Дутку із Самбора.
Донором став 13-річний хлопчик з Одещини, який помер через інсульт.
Операція тривала майже три години.
«Олегові — 9 років. Він родом із Самбора на Львівщині. Через вроджену ваду сечовивідних шляхів у нього була ниркова недостатність. Спочатку хлопчика лікували медикаментами, а з трьох років його перевели на нирокозамісну терапію — діаліз», — йдеться у повідомленні.
«Дитина почала хворіти через місяць після народження. У три роки його підключили на перитонеальний діаліз. Протягом шести років ми чекали на пересадку нирки. Ми вдома проводили діаліз — нам видали спеціальний апарат — циклер — і ми кожну ніч Олега підключали до цього апарата на 12 годин. Він очищав організм від токсинів і усього шкідливого, тому що нирки не виконували свою функцію», — розповіла мама хлопчика Галина Дутко.
Трансплантацію зробили у Західноукраїнському спеціалізованому центрі. Важливо було вчасно доставити орган, адже донор був з Одеси.
«Нирка має бути трансплантована до 24 годин від моменту забору. Її промивають спеціальними розчинами, поміщають в консервант і в холоді, в спеціальних умовах перевозять», — пояснив дитячий хірург Андрій Кузик.
Як зазначив керівник Клініки дитячої трансплантації нирки Роман Андруневич, донором став пацієнт, якому було 13 років, в пацієнта було гостре порушення мозкового кровообігу — інсульт. Батьки пацієнта ухвалили рішення — допомогти іншим і дозволити трансплантацію. 16 грудня Олега виписали додому. На період реабілітації хлопчик буде навчатися вдома, дотримуватися дієти та навідуватись до лікарні на огляди.
У Західноукраїнському спеціалізованому Центрі із 2021 року зробили 18 трансплантацій нирок, з них шість — від посмертного донора.