Нейротехнологічна компанія Neuralink вперше вживить мозковий чип: операція відбудеться у Канаді
- 23.11.2024, 22:00
- 1 230
Нейротехнологічна компанія Neuralink американського мільярдера Ілона Маска отримала перший дозвіл на клінічне випробування у Канаді мозкового імплантату. Чип зможе допомогти паралізованим людям користуватися цифровими пристроями за допомогою думки
/wz.lviv.ua/images/news/_cover/523571/567890.jpg)
Під час дослідження у Канаді оцінять безпеку і початкову функціональність чипа, який дозволяє людям з паралічем усіх чотирьох кінцівок керувати зовнішніми пристроями за допомогою думки.
Канадська лікарня у Торонто University Health Network заявила, що саме у ній виконуватимуть складну нейрохірургічну операцію.
Neuralink уперше представила технологію вживлення в мозок «ниток», які зчитують інформацію, влітку 2019 року. Мета розробки — імплантація «ниток» паралізованим людям, що дозволить їм працювати з компʼютерами і телефонами «силою думки». Маск планує, що згодом ця технологія допоможе людям спілкуватися телепатично і завантажувати іноземні мови.
У серпні 2020 року Neuralink успішно імплантувала чип свині"Fitbit у вашому черепі". Компанія Маска успішно вживила свиням бездротовий чип для підʼєднання мозку до комп’ютера, підключивши її мозок до компʼютера.
У лютому 2021 року компанія успішно вживила нейроімплантат у мозок мавпи і навіть навчила її грати у відеогру.
У 2022 році компанію почали звинувачувати у смертельних експериментах над тваринами, адже вона «вбила» майже 1500 тварин. У травні 2023 року регулятор США все ж дозволив Neuralink випробування мозкових імплантатів на людях.
Наразі Neuralink ще тестує свій пристрій, який має допомогти людям з травмами спинного мозку. Перший пацієнт, якому вживили мозковий чип у березні цього року, уже може самостійно, лише за допомогою думки, грати у відеоігри, переглядати інтернет, робити публікації у соцмережах і рухати курсором на своєму ноутбуці.
У серпні мозковий чип імплантували другій людині.