Передплата 2025 «Неймовірні історії життя»

Кольє королівської родини продали за майже пʼять мільйонів доларів

  • 15.11.2024, 22:00
  • 1 298

На аукціоні величезне діамантове намисто, яке повʼязане з Марією-Антуанеттою, продали за 4,8 мільйона доларів

Фото Sotheby’s
Фото Sotheby’s

Його продали на аукціоні Sotheby’s у швейцарській Женеві .

Намисто з діамантами масою 300 каратів виготовили у XVIII столітті, наймовірніше, на замовлення членів королівської родини чи аристократів.

Маркіза Англсі Марджорі Педжет показала світу коштовність на коронації короля Георга VI у 1937 році, а її невістка — на коронації королеви Єлизавети II у 1953 році.

За оцінкою фахівців, намисто — значно вагоміше за збережені імператорські й королівські дорогоцінності аналогічного періоду. Воно демонструє вершину дизайну, майстерності та технічних інновацій того часу.

Виріб складається із трьох рядів діамантів, які з обох сторін переходять у діамантову китицю. Китиці зʼєднані шарнірами, щоб імітувати рух, а їхні контури підкреслені діамантами різного розміру, що створює враження безперервності та об'єму, а також надає ефекту trompe-l'œil.

Trompe-l'œil — це художня техніка, яку використовують для створення ілюзії тривимірного простору на пласкій поверхні.

Кожен дорогоцінний камінь має блискучу огранку та важить від одного до півтора карата. Імовірно, камінці походять з легендарних індійських копалень Голконда.

Індійські копальні Голконда відомі як одне з найдавніших і найцінніших джерел алмазів у світі. Ці копальні у XVII—XVIII століттях постачали дорогоцінні камені, зокрема легендарні алмази, такі як «Кохінур», «Регент» і «Надія». Завдяки цим коштовностям Голконда стала символом багатства та розкоші й здобула світову славу як центр видобутку та обробки алмазів аж до вичерпання ресурсів у XVIII столітті.

На початку XX століття діамантове намисто належало маркізам Англсі — відомій аристократичній родині Великої Британії, які мали тісні звʼязки з британською королівською сімʼєю. Маркіза Англсі Марджорі Педжет показала світу це намисто на коронації короля Георга VI у 1937 році, а її невістка надівала його на коронацію королеви Єлизавети II у 1953 році.

Родина маркізів розлучилася із коштовністю у 1960-х роках. Його виставили в Американському музеї природної історії, згодом намисто придбав приватний колекціонер.