Львівські медики успішно пересадили печінку рятувальнику
- 14.10.2024, 10:30
- 709
Понад 20 років чоловік рятував інших, а тепер допомога знадобилася йому
/wz.lviv.ua/images/news/_cover/521265/img8972.jpeg)
За допомогою він звернувся до спеціалістів
Центру трансплантології Першого медоб'єднання Львова.
Олексію Селезньову — 42 роки. Він із нині окупованого міста Сіверськодонецьк, що на Луганщині. Та майже все свідоме життя прожив у Дніпрі.
Із 18 років Олексій працював пожежником. Згодом дослужився до керівної в ДСНС посади. У 2014-му рятувальник приєднався до лав ЗСУ, де прослужив 6 років. Згодом він знову повернувся працювати в ДСНС.
Торік чоловік помітив, що почав надто втомлюватися, а його живіт збільшився і став твердий, неначе сильно накачаний футбольний м’яч. Дружина наполягла на поході до лікаря. «Я, коли пройшов обстеження, то по очах лікаря побачив, що все дуже погано», — розповів Олексій.
Медики виявили у рятувальника цироз — хронічне незворотне ураження печінки. Допомогти Олексію могла лише трансплантація здорового органу. Чоловік знайшов в інтернеті наш Центр та приїхав до Львова за порятунком.
«Окрім родини, мене дуже сильно підтримували та мотивували ваші лікарі. Я відчував, що у надійних руках. А я по життю оптиміст, тож вірив, бо жити дуже хотілось», — поділився Олексій.
Донор з’явився вже через місяць очікування. Ним стала 59-річна жінка, яка померла через крововилив у мозок. Її родина ухвалила важке рішення про посмертне донорство, чим подарувала шанс на життя відразу для кількох людей.
Трансплантація донорської печінки Олексію минула добре. На 20-ту добу він поїхав додому — до родини. Нині на нього чекає реабілітація та контрольні огляди. Після порятунку чоловік переосмислив своє життя.
«Я усвідомив, що не треба відкладати те, що можеш зробити сьогодні, бо завтра може не бути», — наголосив чоловік.
Усе про що зараз мріє Олексій — це бути здоровим і проводити більше часу з дружиною та донькою.
Загалом від початку року львівські трансплантологи виконали вже 12 пересадок печінки.