Збитки від ракетного удару по Львову 4 вересня — мільярд гривень
Будинок на вул. Коновальця, 44, де загинула майже вся родина Базилевичів розберуть до другого поверху та відбудують
/wz.lviv.ua/images/news/_cover/520764/1.jpg)
Минув місяць, як рашисти завдали Львову масованого ракетного удару, зокрема балістичними ракетами. Двісті будинків пошкоджено, п’ять доведеться знести і відбудувати з нуля — вони зовсім не підлягають відновленню. Понищено 20 будинків, які є памʼятками архітектури. Їх планують відновити, зокрема завдяки коштам міжнародних донорів. У 12 будинках завершили всі відновлювальні роботи. У Львівській міській раді підрахували збитки ракетного удару. Це мільярд гривень…
/wz.lviv.ua/images/news/2024/09/2(18).jpg)
Як розповів на брифінгу перший заступник міського голови Львова Андрій Москаленко, станом на 4 жовтня у лікарнях Львова залишаються четверо постраждалих: двоє у стані середньої важкості, ще двоє у важкому. Усіх невдовзі випишуть. Нещодавно в лікарні від важких травм помер пенсіонер — викладач НУ «Львівська політехніка», який кілька тижнів не приходив до тями в реанімації.
«Сьогодні п’ять будинків не підлягають відновленню — це 22 квартири. Ми узгоджуємо з мешканцями шлях компенсації, — сказав Москаленко. — 53 сімʼї отримують компенсацію (до 15 тисяч гривень) щомісяця за оренду квартир. Усі понищені будинки будуть відновлені. По кожному будинку є окремий варіант відновлення — коштом міста, донорів чи приватних компаній».
/wz.lviv.ua/images/news/2024/09/3(3).jpg)
Запитую, що влада збирається робити з будинком по вул. Коновальця, 44, де загинула майже вся родина Базилевичів.
«Зараз там триває розбір завалів. Його буде демонтовано до рівня другого поверху», — відзначав Андрій Москаленко.
/wz.lviv.ua/images/news/2024/09/4(2).jpg)
Жильці цього будинку розповіли «ВЗ», що забрали із залишків квартир усі вцілілі речі, скористалися краном від районної адміністрації.