Передплата 2024 ВЗ

У Словенському місті Храстнік відкрили мурал: у чому його особливість

  • 08.07.2024, 19:15
  • 443

Між містами Храстнік та Дрогобич діє співпраця з 2021 року. Мурал символізує дружбу цих міст

Фото: Дрогобицька міська рада
Фото: Дрогобицька міська рада

«Під час повномасштабного вторгнення росії громада Храстніка була однією з перших, хто надіслав гуманітарну допомогу в Дрогобич для ВПО та військових. Цього року Храстнік особливо відзначав день міста — 3 липня відкривали мурал, який символізує братерство між громадами Дрогобича та Храстніка. Автором і виконавцем муралу стала художниця з Дрогобича, дружина та сестра полеглих захисників України Христина Соломчак. Саме Христина є автором Алеї Пам’яті, яка кілька місяців тому постала у Дрогобичі. Мер громади Храстнік, Марко Функл привітав гостей з Дрогобича та іншої партнерської громади — сербського міста Рашка. Під час зустрічі мерів Храстніка та Дрогобича, словенські друзі поділилися досвідом успішних проєктів, які реалізовані в громаді - тут споруджено сонячну електростанцію на 3 мегавати, будується будинок для літніх людей на 150 осіб (проєкт фінансує Словенський уряд, сума проєкту — 20 млн. євро), у сусідній громаді успішно функціонує сміттєпереробний комплекс, дружний до довкілля, а також будується нове підприємство з виготовлення акумуляторних батарей для сонячних станцій».

Під час зустрічі очільники громад обговорили також можливість спільної участі наших громад у європейських проєктах, зокрема — в програмах Horizon Europe та Europe direct.

Додамо, що родзинкою святкування дня міста у Храстніку є кінофестиваль «Камерат». Це міжнародний кінофестиваль, унікальність якого полягає в тому, що частина фільмів демонструються у недіючій шахті. Колись Храстнік був шахтарським містом, однак у зв’язку з Зеленим переходом Словенія практично відмовилася від видобутку вугілля.

Схожі новини