Передплата 2024 «Добре здоров’я»

Опинився у лікарні через укус змії

  • 27.06.2024, 14:15
  • 1 347

48-річний чоловік потрапив до лікарні. Його вкусила змія

Фото ілюстративне з сайту pexels
Фото ілюстративне з сайту pexels

Як інформуює Головне управління ДСНС України у Львівській області, 26 червня о 20:53 до рятувальників надійшло повідомлення, що в Сколівську центральну лікарню в приймальне відділення поступив чоловік, 1976 року народження, мешканець м. Київ з діагнозом — укус змії нижньої кінцівки.

Як уберег­тися від укусів плазунів

За словами рятувальни­ків, перш за все слід подбати про зовнішній вигляд. Йдучи на природу, треба надійно за­хистити ноги. Для цього необ­хідно взути високі черевики та одягнути довгі штани з цупкої тканини (джинси чи інші), які заправити у взуття. Якщо змія кусатиме, то прокусить тіль­ки тканину штанів, а не шкіру. Окрім того, варто мати пали­цю та перевіряти нею дорогу.

Треба перевіряти місце відпочинку — траву, камінь, колоду, на якій плануєте сіс­ти, пошарудіти або порухати палицею, щоб налякати змію. Не торкатися руками непере­вірених об'єктів, бо змії часто ховаються під каменями, по­валеними стовбурами дерев, скиртами сіна, трухлявими пнями.

«Коли ви побачили змію на природі, за нею можна по­спостерігати з відстані кількох метрів. Наближатися до неї та робити різкі рухи не потрібно. Адже у разі небезпеки змія може атакувати. Якщо зустріч із гадюкою відбулася у насе­леному пункті, треба вказати, де її бачили, та обережно на відстані сфотографувати або зняти на відео, аби її можна було ідентифікувати. Після цього потрібно звернутися на Гарячу лінію міста чи до ДСНС. Плазуна спіймають та випус­тять у природне середовище», — радять у ГУ ДСНС у Львів­ській області.

Якщо змія таки вкусила

У випадку, якщо змія все-таки вкусила, категорично не можна відсмоктувати отруту, накладати джгут, робити над­різи, припікати місце укусу, накладати пов’язки з маззю.

У разі нападу змії потріб­но промити місце укусу хоча б слиною. Далі слід зняти усі предмети, які можуть пере­тискати кінцівку. Її бажано зне­рухомити, адже найчастіше гадюки кусають у руки, інколи в ноги.

Після укусу можуть з’явитись слабкість, головний біль, задишка, запаморочення, нудота, набряк тканин та за­палення лімфатичних вузлів, гіпотонія. Ступінь вираження симптомів залежить від кіль­кості отрути, яка потрапила в організм, але смертельні ви­падки трапляються рідко.

У процесі надання першої медичної допомоги варто пам’ятати про дві речі. По-перше, необхідно знерухоми­ти постраждалу кінцівку. Для цього можна накласти шину, використовуючи підручні за­соби, наприклад, за допо­могою двох гілок та пов’язки (замість бинта також можна використати шарф чи футбол­ку). Важливо знати: що біль­ше ми рухаємося, то швидше отрута поширюється тілом.

По-друге, до рани варто прикласти щось холодне. Для цього існують спеціальні охо­лоджувальні пакети, які можна придбати в аптеці.

Схожі новини