Розпочався період найбільшої активності гадюк
ОБЕРЕЖНО, ЗМІЇ! Це гасло набуло актуальності цієї літньої пори у Львівській області. Лише наприкінці червня надзвичайники зафіксували та розповіли про три випадки
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/515722/zmiia.jpg)
Зокрема, через укуси змій госпіталізовано чоловіка і дівчину. Сталося це 28 червня, коли рятувальники отримали повідомлення про те, що в приймальне відділення Турківської центральної районної лікарні в реанімаційне відділення потрапив чоловік, 1957 року народження, житель с. Розлуча, з діагнозом — укус змією правої стопи. Стан потерпілого — середньої важкості.
Цього ж дня рятувальники отримали повідомлення про те, що в приймальне відділення Сколівської центральної лікарні потрапила дівчина 2004 року народження, жителька с. Хащовані, з діагнозом — підозра на укус змією нижньої кінцівки. Стан потерпілої - середньої важкості.
Два дні перед тим у приймальне відділення Сколівської центральної лікарні поступив чоловік, 1976 року народження, мешканець Києва, з діагнозом — укус змією нижньої кінцівки.
А ще день тому у цю ж Сколівську центральну лікарню поступив чоловік, 1989 року народження, місцевий житель Славського, з діагнозом — укус змією правої нижньої кінцівки.
Головне управління ДСНС України у Львівській області застерігає мешканців області бути обережними та уважними, вирушаючи у ліс чи на природу.
«Будьте уважні у місцях, де можна зустріти плазунів: висока трава, кущі, ліс. Вирушаючи у ліс, краще взувати високе щільне взуття, котре змія не прокусить», — радять рятувальники.
Однак не лише дорослі страждають від укусів змій. Нещодавно зі зміїною отрутою у крові госпіталізували до Дитячої лікарні Святого Миколая Першого медичного об'єднання Львова восьмирічну дівчинку. Плазун вкусив дитину під час відпочинку на природі за Львовом, коли та намагалася його спіймати, аби погратися.
Маленьку пацієнтку звати Аліса. І вона зовсім не боїться змій. Адже вдома у неї живе два екзотичні улюбленці: маїсовий полоз та молочна змія. Ось і на відпочинку за містом Аліса вирішила побавитися із плазуном. Спіймала одного біля озера, однак тварина вивернулась і вкусила дитину за великий палець лівої руки. Дівчинка відразу відчула біль, а місце укусу посиніло. Батьки прибігли на допомогу, сфотографували плазуна і швиденько повезли доньку до лікарні. Як виявилося, вкусила Алісу саме отруйна змія — гадюка.
Спеціалісти відділення анестезіології та інтенсивної терапії Лікарні Святого Миколая одразу почали очищувати кров дитини від отрути. Вжили протишокових заходів та виконали інфузійну терапію. Під час постійних крапельниць кожні чотири години дівчинці брали кров на аналіз та міряли температуру, аби відстежувати будь-які зміни в організмі. Ось так добу Аліса пробула в реанімації під пильним медичним наглядом.
Медики зазначають: «Гадюки — єдиний тип отруйних змій, що водяться в Україні. У нашій місцевості є кілька видів цих плазунів. Натрапити на них можна у болотистій місцевості, поблизу заростей водойм, у горах тощо. Нині починається період їхньої найбільшої активності, тож варто бути пильними. Адже отрута гадюки — це токсин, що уражає одразу кілька систем: кровотворну, серцево-судинну та нервову. Після укусу потрібно якомога швидше звернутися по медичну допомогу.
У жодному разі не намагайтеся відсмоктати отруту! — застерігають лікарі і дають кілька порад, як надати собі чи дитині першу домедичну допомогу у випадку укусу гадюки:
- звільнити місце укусу від обтислих речей;
- обробити рану (краще антисептиком на водній основі);
- за можливості прикласти до місця укусу лід або щось холодне;
- випити 1−2 таблетки ліків від алергії;
- менше рухатися та пити багато води.
Ці заходи сповільнять розповсюдження отрути та дозволять виграти трохи часу.
У Першому медичному об'єднанні розповіли: «Для 8-річної Аліси, яку вчасно доправили до лікарні і якій надали всю необхідну медичну допомогу, зустріч із отруйною змією минула без наслідків для здоров’я. Уже невдовзі після надзвичайної пригоди дівчинку відпустили додому».
Отож будьте уважні під час прогулянок на природі!