Передплата 2024 «Добра кухня»

Музей у Швейцарії планує прибрати картини Клода Моне та Ван Гога

  • 16.06.2024, 18:45
  • 519

Художній музей Цюриха збирається прибрати п’ять картин, запідозривши, що колись ці твори мистецтва нацисти могли відібрати у євреїв

Фото: Артхів
Фото: Артхів

Про це пишуть Swissinfo та BBC.

Картини є частиною колекції музею Кунстхаус і належать деяким найвідомішим художникам світу, зокрема Клоду Моне, Вінсенту ван Гогу та Полю Гогену.

Усі вони походять із колекції Еміля Бюрле, торговця зброєю німецького походження, який розбагатів під час Другої світової війни, співпрацюючи з нацистами. Припускається, що Бюрле купив ці картини в нацистів, які перед цим відібрали їх у єврейських власників.

Водночас понад 20 країн, зокрема Швейцарія, на початку цього року погодилися з новою практикою Державного департаменту США щодо того, як поводитися з викраденим нацистами мистецтвом. Ці принципи є можливим засобом повернути викрадені твори, оскільки, згідно зі швейцарським законодавством, на сьогодні не можна пред’являти жодних судових претензій щодо реституції чи компенсації для творів з колекції Бюрле через терміни давності.

Спеціальний радник держсекретаря США з питань Голокосту Стюарт Айзенстат зазначив, що за оцінками, після Другої світової власникам не повернули понад 100 тисяч із 600 тисяч картин та «багато іншого з мільйонів книжок, рукописів, ритуальних релігійних предметів».


Джерело: BBC

Схожі новини