Передплата 2024 ВЗ

Відтепер військовозобовʼязані чоловіки з подвійним громадянством не можуть виїжджати з України

  • 05.06.2024, 10:15
  • 330

З 1 червня в Україні заборонили військовозобовʼязаним із подвійним громадянством виїжджати за кордон упродовж воєнного стану

Фото ілюстративне Генштабу ЗСУ
Фото ілюстративне Генштабу ЗСУ

Посольство США в Україні пояснило, що українське законодавство не визнає подвійного громадянства, тому військовозобовʼязані є пріоритетно громадянами України з усіма відповідними обовʼязками.

Раніше чоловіки з подвійним американсько-українським громадянством могли вʼїхати в Україну, а потім виїхати з неї, якщо вони зняли з реєстрації своє місце проживання в Україні та зареєстрували своє місце проживання у США. Однак, за інформацією посольства, цей виняток скасували з 1 червня.

Речник ДПСУ Андрій Демченко пояснив, що ці норми діяли й раніше. На кордоні прикордонники неодноразово виявляли українців, які на паспортному контролі видавали себе за іноземців, і притягували їх до відповідальності.

«Водночас не варто плутати з громадянами України, які постійно проживають за межами України і які мали у своїх документах відповідні відмітки про оформлення виїзду за кордон на постійне місце проживання та відмітки про взяття на постійний консульський облік у закордонній дипломатичній установі України», — заявив Демченко.

За словами Демченка, раніше військовозобовʼязані чоловіки з подвійним громадянством могли виїздити за межі України під час воєнного стану. Однак зі зміною норм законодавства таку можливість обмежили.

«Формулювання, яке розповсюджується на різних ресурсах про те, що українців з подвійним громадянством тепер не випускатимуть із країни, мʼяко кажучи, не коректні. Укотре можу зазначити, що в Україні заборонено подвійне громадянство», — сказав Демченко.

Схожі новини