Передплата 2024 ВЗ

Як відновити психічне здоров‘я українців на фоні війни?

Марафон здоров‘я, тренінги для шкільних психологів, навчальні програми для директорів…

У Львівській області діє програма охорони психічного здоров’я та психосоціальної підтримки українців. З початку війни область прийняла півмільйона внутрішньо переміщених осіб. Їх розміщували в закладах освіти, які отримали неабиякий виклик. З червня 2022 року почато активну роботу з вчителями, викладачами, батьками та дітьми. За два роки у навчаннях взяло участь 16 тисяч осіб. Йшлося про уміння психологічної самодопомоги в складних ситуаціях на фоні обстрілів та поганих новин війни.

Про це повідомила на брифінгу керівниця Координаційного центру підтримки цивільного населення при Львівській ОВА, радниця начальника Львівської ОВА Галина Бордун.

«Програма охорони психічного здоров’я передбачає підтримку цивільного населення від експертів психологів, — каже чиновниця. — У 2023 році мали інші виклики — психологічна допомога військовим, членам родин військових. У 2023 році спільно з УКУ ми підійшли й до підтримки соціальних працівників. Організували марафон психічного здоров‘я. Залучили до марафону 1200 директорів шкіл. Що це дало? Керівники закладів освіти отримали вищий рівень розуміння про психічне здоров‘я, лобіювання цих процесів на рівні територіальних громад».

Цього року, каже Галина Бордун, створена робоча група, яка ширше буде реалізовувати програму психічного здоров‘я. До групи увійшли різні фахівці - дитячі, дорослі психіатри, психотерапевти, наркологи…

Директор Інституту психічного здоров’я Українського Католицького Університету та Українського інституту когнітивно-поведінкової терапії Олег Романчук додав: «Війна має негативний вплив на психічне здоров‘я дітей, молоді. Дослідження в Україні показують посттравматичні тривожні розлади. Захистом для дітей є сім‘я і школа. Хочемо, аби наші школи стали справжніми фортецями стійкості, де дбають про психічне здоров‘я дитини».

Олег Романчук повідомив про роботу над психічним здоров’ям, для цього дорожня карта складена на кілька років вперед. Кожна школа повинна мати власного штатного психолога і це база. Для 813 шкільних психологів проведено 15 навчальних тренінгів (організатор навчань — Академія психічного здоров‘я).

«Наша головна ціль — дати шкільним психологам сучасні знання про те, як виявляти проблеми в сфері психічного здоров‘я, як при потребі скеровувати до більш спеціалізованого фахівця, надавати допомогу. Також шкільні психологи будуть виконувати функцію просвітництва».

Схожі новини