«Крок до вчасної допомоги українцям, які постраждали від війни»
У місті створили п’ять центрів психічного здоров’я
/wz.lviv.ua/images/news/_cover/490322/tsentr-psykhichnoho-zdorovia.jpg)
Центри психічного здоров’я для людей, яких душевно поранила війна, постали при п’яти комунальних поліклініках Львова. У планах — відкрити ще один такий центр, при 4-й поліклініці. Консультаційні кабінети психічного здоров’я запрацювали у партнерстві з українсько-швейцарським проєктом «Психічне здоров’я для України» (МН4U) — за ґрантові кошти.
До центрів психічного здоров’я можуть звертатися усі охочі, зокрема вимушено переміщені українці, військовослужбовці, які повернулися із зони бойових дій. Отримати допомогу фахівців можна як за скеруванням сімейного лікаря чи рекомендацією фахівця соціальних служб, так і самостійно.
«Це крок до вчасної і якісної допомоги українцям, які постраждали від війни, та людям з іншими психологічними потребами, — розповідає керівниця Центру ментального здоров’я 6-ї міської поліклініки Інна Анітіна. — До нас звертаються люди різного віку — з депресивними станами, тривожністю. Люди хворіють роками, а під час війни все це загострюється. Запрошуємо звертатися, не треба боятися психіатрів і психотерапевтів. Із пацієнтами, які потребують допомоги, працює команда фахівців: психіатр, психолог, психотерапевт. За потреби залучають інших фахівців, зокрема соціальних. Лікарі надають психологічну реабілітацію, лікують психічні розлади. Завдяки арттерапії, ізотерапії, кольоротерапії тощо лікарі допомагають долати кризові травми, страхи, образи, депресії, тривожні стани, панічні атаки й порушення сну».
Журналістка «ВЗ» відвідала центр психічного здоров’я у поліклініці на вулиці Медової Печери. Пані Вікторія — молода мама двох дітей дошкільного віку. Жінка понад рік тому приїхала до Львова із Бахмута Донецької області. Там у неї була квартира й дачний будинок за містом. У Львові оселилася у малосімейному гуртожитку в Личаківському районі. Жінка працює адміністратором і майстром манікюру в салоні краси. «Від ракетного удару померли мої бабуся та дідусь, — ледь стримує сльози Вікторія. — Найбільше хвилювалася через дітей. З початку війни живу на заспокійливих таблетках. Уперше в житті відчула, що таке панічні атаки… Тут за кілька сеансів мені допомогли, сон і апетит налагодилися. А з високим тиском ще треба трохи працювати. Паніка стала значно меншою, можу нормально працювати і заробляти на життя».