Передплата 2024 «Неймовірні історії життя»

На заході Німеччини вирує масштабна повінь

  • 18.05.2024, 11:15
  • 497

Вчора, 17 травня, безперервний сильний дощ у німецькій землі Саар призвів до затоплення вулиць, підвалів та зсувів по всьому регіону. За добу там випало 100 літрів опадів на 1 кв. м

Фото: Die Welt
Фото: Die Welt

Про це повідомляє Die Welt.

Ситуаційний центр в Саарбрюккені - столиці землі - нарахував понад 3000 виїздів на виклики поліцейських і рятувальників. У багатьох муніципалітетах, включаючи Саарбрюккен, через підвищення рівня води довелося евакуювати людей. Населення закликали уникати підвалів, водойм і затоплених територій.

За даними Державного відомства з охорони навколишнього середовища та безпеки праці, виникла рідкісна повінь, яка трапляється лише раз на 20−50 років.

Німецька метеорологічна служба рано вранці в суботу скасувала всі попередження про несприятливі погодні умови в Німеччині. Однак у ніч на суботу майже вся федеральна земля все ще боролася з потоками води.

В мережі поширилися зображення із затопленими автівками та численними затопленими вулицями. Очікується, що в суботу вранці в місто Саарлуіс прибудуть команди човнів і водолазів з Баварії для допомоги.

Канцлер Олаф Шольц хоче проаналізувати ситуацію в суботу разом з главою землі Анке Релінгер. Пізно ввечері в п’ятницю Релінгер назвала ситуацію в федеральній землі «дуже напруженою».

У сусідній федеральній землі Рейнланд-Пфальц підвали та вулиці також були затоплені, а дерева — повалені.

Точні масштаби збитків внаслідок повені поки що незрозумілі.

Схожі новини