На переданих у квітні Естонією катерах підняли прапори ВМС ЗС України
- 02.05.2024, 20:25
- 412
На катерах «Ірпінь» та «Рені» підняли прапори ВМС ЗСУ
![Фото: ВМС ЗС України](https://wz.lviv.ua/img/360x200/7/1-3d3b3462.jpg)
Про це йдеться на сторінці ВМС ЗСУ.
![](/images/news/2024/05/2.jpg)
Як зазначили в українських ВМС, ці катери, що раніше мали назви Roland та Risto, передали майже новими. Один катер назвали на честь міста-героя Ірпінь, а інший на честь міста Рені на Дунаї, порт якого є найближчим до Естонії. Тепер ці кораблі виконуватимуть бойові завдання, зокрема із захисту цивільного судноплавства.
Церемонія підняття прапорів відбулася під керівництвом командувача ВМС ЗС України віцеадмірала Олексія Неїжпапи. У ній, окрім українських військових моряків, взяла участь також делегація з Естонії на чолі з командувачем ВМС країни комодором Юрі Саска.
![](/images/news/2024/05/3.jpg)
Після церемонії військові ознайомилися з облаштуванням катерів, їх ходовими якостями та оглянули наслідки російських ударів по портовій інфраструктурі України.