Україна збільшує виробництво зброї, — ЗМІ
- 02.04.2024, 17:20
- 504
Україна прагне забезпечити себе зброєю власного виробництва для того, щоб дати відсіч рф, та на це потрібен час, якого може не бути
/wz.lviv.ua/images/news/_cover/510056/photo5188422503792501250y.jpg)
Джерело пише, що на початку повномасштабного вторгнення росії Україна мала лише одну САУ «Богдана».
"Зараз українська збройна промисловість будує вісім самохідних артилерійських систем «Богдана» щомісяця, і хоча офіційні особи не кажуть, скільки вони загалом виготовили, збільшення виробництва свідчить про потенційний бум внутрішнього виробництва зброї в країні", — пише автор матеріалу.
Видання наголошує, що збільшення відбувається у вирішальний момент.
Є думка, що Україні необхідно відновити свою вітчизняну оборонну промисловість, щоб її збройним силам не довелося довгі роки покладатися на Захід, який часом не наважувався надіслати складні системи озброєнь, зокрема — засоби ППО, танки і далекобійні ракети. Ще невідомо, чи вдасться це зробити вчасно, щоб змінити траєкторію війни", — пише видання.
Журналісти зазначають, що українські військові інженери вже продемонстрували дивовижну майстерність в оснащенні старих систем озброєння більш сучасною вогневою міццю. Лише за останній рік українські оборонні підприємства побудували втричі більше бронетехніки, ніж до війни, і вчетверо збільшили виробництво протитанкових ракет.
Аналіз військового бюджету України до 2030 року, проведений розвідувальною фірмою Janes, свідчить, що цьогоріч фінансування досліджень і розробок збільшиться у вісім разів — до 1,3 млрд доларів із 162 млн доларів. Військові закупівлі у 2023 році зросли до прогнозованого 20-річного максимуму — майже 10 мільярдів доларів порівняно з довоєнним показником приблизно в 1 мільярд доларів на рік.
Водночас деякі види зброї складніше виробляти в Україні, ніж інші. Зокрема 155-міліметрові артилерійські снаряди, які гостро потрібні на полі бою, але залежать від імпортної сировини і ліцензійних прав західних виробників або урядів. Міністр Камишін раніше заявив, що вітчизняне виробництво 155-міліметрових снарядів «на підході», але не уточнив, коли саме.
У статті вказано, що європейські політичні лідери занепокоєні ослабленням американської підтримки, а керівники оборонних підприємств, які бачать нові ринкові можливості, сприяють розвитку військових виробничих підприємств в Україні, навіть якщо може пройти кілька років, перш ніж будь-яка з цієї зброї чи матеріальних засобів потрапить на поле бою.
Тим часом європейські політичні лідери, які занепокоєні ослабленням американської підтримки, і керівники оборонних підприємств, які бачать нові ринкові можливості, просувають своє військове виробництво в Україні. На сьогодні, за словами офіційних осіб України та США, жоден великий американський виробник зброї не оголосив про плани запустити виробничі лінії в Україні.