Передплата 2024 «Добрий господар»

Президент Польщі Дуда відреагував на блокаду українсько-польського кордону

  • 21.02.2024, 12:15
  • 828

Президент Польщі Анджей Дуда відреагував на протести фермерів на кордоні з Україною

Фото: Главком
Фото: Главком

В інтерв'ю Українському радіо він заявив, що це «складна проблема», але головною причиною того, що відбувається, є російська агресія проти України.

«Ми намагаємося розв’язати цю проблему», — заявив Дуда, відповідаючи на запитання про блокування українсько-польського кордону.

На думку польського президента, «це певний конфлікт інтересів між фермерами і виробниками сільськогосподарської продукції в Україні, фермерами, які бояться за своє існування». Дуда акцентував на тому, що йдеться на лише про поляків, але і фермерів із інших країн — ці протести «прокотилися по всьому Євросоюзу».

Він наголосив, що вже був протест польських водіїв вантажівок — і цей протест був зупинений саме в результаті переговорів, домовленостей у тристоронній формулі Польща-Україна-водії.

«Сподіваюся, що таким же чином можна буде вирішити і це питання мирним шляхом», — заявив Дуда, але наголосив, що у Польщі «ніхто не може напасти на людей, котрі мирно протестують, які відстоюють свої інтереси».

Він наголосив, що проблема із українським продовольством почалася через російську агресію, і «в усьому винна» саме вона.

«Проблема в тому, що росія напала на Україну <…> Це спричинило ціле потрясіння та продовольчу кризу у величезній частині світу, де часто говорять, що Україна є житницею світу», — сказав Дуда.

Схожі новини