Передплата 2024 «Неймовірні історії життя»

Авдіївку рятує одна з найкращих українських бригад, — ЗМІ

  • 12.02.2024, 16:30
  • 708

Командування ЗСУ укріплює Авдіївку, намагаючись уникнути її захоплення військами рф. На порятунок міста кинули одну з найкращих бригад — 3-тю окрему штурмову

Авдіївка сьогодні. Фото Авдіївської МВА
Авдіївка сьогодні. Фото Авдіївської МВА

«Є вагомі підстави вважати, що на порятунок Авдіївки могли відправити одну з найкращих бригад української армії - 3-тю окрему штурмову бригаду. Це єдина українська сухопутна бойова бригада, про яку ми точно знаємо, що станом на минулий тиждень вона перебувала у резерві на сході України», — пишуть джерела.

Водночас, як зазначає видання, те, що українці укріплять Авдіївку, не було заздалегідь вирішеним питанням. Очевидно, вирішивши залишитися і боротися, українські війська наражають себе на величезний ризик.

Наразі російські окупанти після чотирьох місяців боїв прорвали оборону Авдіївки й наблизилися впритул до головної дороги, якою український гарнізон, зосереджений на 110-й механізованій бригаді, отримує постачання.

Минулого тижня бригадний генерал Олександр Тарнавський повідомив про підкріплення Авдіївського напрямку.

«На той момент у Тарнавського було два варіанти. Відвести вцілілі частини 110-ї бригади з незахищеної східної частини міста і зміцнити українську лінію в центрі Авдіївки або відразу за містом, на заході. Або ж посилити 110-ту бригаду і спробувати відтіснити набагато більші російські сили від ліній постачання гарнізону. Однак, можливо, рішення ухвалював не Тарнавський», — пише Forbes.

Як відомо, минулого тижня президент Володимир Зеленський звільнив Валерія Залужного з посади головнокомандувача ЗСУ, замінивши його генералом Олександром Сирським.

«Залужний має репутацію прихильника мобільної оборони з метою мінімізації українських втрат. Сирський, навпаки, має репутацію — заслужену чи ні - людини, що погоджується на великі втрати у впертих, статичних боях. Не виключено, що, просуваючи Сирського, Зеленський сигналізував про свій намір боротися за Авдіївку. Нехай навіть дорогою ціною», — вказано у статті.

Водночас повільний крах оборони Авдіївки в останні тижні, можливо, змусив бригаду призупинити навчання і повернутися на фронт.

«Що буде далі в Авдіївці, можна тільки здогадуватися. Якщо 3-я штурмова бригада дійсно перекинута до самого міста, то варто очікувати контратаки на позиції росіян у районі вулиці Грушевського. — пише видання. — Однак коли не залишиться боєприпасів, не матиме значення, чи буде в Авдіївці одна українська бригада, чи дві. І рішення українського командування про укріплення міста, в кращому випадку, буде спірним. У гіршому випадку це може призвести до кровопролиття для українських військ, які намагатимуться втекти на захід з міста, яке вони більше не можуть захищати», — кажуть аналітики.

Схожі новини