Приховані витоки води перевірять у радіусі 5 км
«Львівводоканалу» подарували обладнання, аби боротися з втратами води через діряві мережі
/wz.lviv.ua/images/news/_cover/506459/obladnannia.jpg)
ЛКП «Львівводоканал» одержав сучасне обладнання для пошуку прихованих витоків води. Мобільна установка в поєднанні з геоінформаційною системою дозволяє за одну ніч виявити втрати води у невеликому мікрорайоні. Радіус дії установки — до п’яти кілометрів. Попереднє обладнання зі старими датчиками обстежувало радіус, не більший за 200 метрів.
Керівник відділу пошуку прихованих витоків ЛКП «Львівводоканал» Юрій Расяк повідомив, що обладнання подарував фонд «UNICEF Україна». Перші результати роботи новинки оцінять через кілька місяців.
«Пошкодження водопроводів відбуваються під дією різних факторів — корозія металу, замерзання ґрунту, коливання тиску, розгерметизація на стиках, — каже пан Юрій. — Коли виникає прорив на трубопроводі, вода не завжди виходить на поверхню у місці аварії. Прорив труби може залишатися непомітним довгий час і спричиняти безліч проблем — провали, пошкодження доріг, інженерних мереж… Аби виявити приховані витоки, потрібне спеціальне обладнання — трасопошуковий комплект із системним забезпеченням. І саме такий комплект сучасного німецького обладнання ми одержали. Таким обладнанням користуються водоканали Німеччини й Данії».
/wz.lviv.ua/images/news/2024/02/%D0%B2%D0%B8%D1%82%D1%96%D0%BA%20%D0%B2%D0%BE%D0%B4%D0%B8.jpg)
Серед переваг нового обладнання — можливість знаходити витоки на поліетиленових трубах, бо старе обладнання не давало такої можливості, а також висока чутливість датчиків, що дозволяє виявляти навіть найменші витоки на протяжних ділянках труб. Обладнання має функцію запису звуків того, що відбувається в середині труби. Плюс є можливість прослухати це в режимі реального часу, зокрема, за великого тиску.
«У нічний час, коли споживання води мінімальне, зможемо виявити, чи є втрати води, і оперативно їх усунути. Це важливо для громадських об'єктів — лікарень, шкіл, навчальних закладів та інших установ, що повинні мати безперебійне водопостачання», — пояснив пан Расяк.
«Львіводоканал» краще би латав діряві мережі по місту, а не ходив з простягнутою рукою по міжнародних фондах у пошуку обладнання для виявлення витоків води, — сказав у коментарі для «ВЗ» інженер Данило Гойко. — Хоча це перший крок до якісного вирішення проблеми. Таке обладнання з чутливими датчиками можна було придбати давно — і щороку скорочувати втрати води. Натомість «Львівводоканал» щороку підвищує тариф на водопостачання та водовідведення".