На усіх 1050 автобусах Львівщини запровадили е-квиток. Чи працює система?
На проєкт не витратили кошти ні з обласного, ні з державного бюджетів. Сума інвестицій — 40 мільйонів гривень
/wz.lviv.ua/images/news/_cover/502238/e-kvytok.jpg)
Станом на кінець листопада, обладнання для безготівкової оплати за проїзд встановили у всіх 1050 автобусах, які курсують на маршрутах Львівської області. Львівщина стала першою областю в Україні, де на приміських та міжміських маршрутах запроваджено електронний квиток.
Наразі триває перехідний період оплати. У приміських та міжміських автобусах пасажири можуть розрахуватись і готівкою, і безготівково (за допомогою гаджету, банківської картки).
Про це 30 листопада повідомив на брифінгу голова Львівської ОВА Максим Козицький.
«Сьогодні Львівщина офіційно стала першою областю, де у приміських та міжміських автобусах на всіх напрямках запрацювала безготівкова оплата за проїзд, — каже він. — Пасажир, заходячи в автобус та виходячи з нього має прикласти до валідатора банківську картку чи будь-який пристрій з функцією NFS. Так пасажир платить виключно за ту відстань, яку проїхав. На впровадження е-квитка у Львівській області не витратили жодної копійки — ні з державного, ні з обласного, ні з місцевих бюджетів. Близько 40 мільйонів гривень на втілення проєкту скерував інвестор — «Смарт-Тикет Технолоджи».
За словами Максима Козицького, наразі проблемне питання — компенсація вартості проїзду пільговим категоріям пасажирів. Це клопіт громад… Пільговики можуть користуватися громадським транспортом на тих умовах, що й раніше. При вході показати посвідчення.
Мешканці деяких маршрутів Стрийського напрямку, які їдуть у села Журавне та Монастирець повідомили «ВЗ», що обладнання для оплати карткою в автобусах є, але воно не працює… Водії не пропонують пасажирам оплачувати карткою, готівка за проїзд надалі працює, ніби жодних сучасних нововведень оплати немає.
«Обладнання в салонах автобусів стоїть для галочки, — сказала постійна пасажирка автобуса в Журавне Ольга. — Я спитала, чи хтось платить карткою. Водій усміхнувся і кивнув головою, що ні. Нам зручніше платити готівкою. Не всі в селі мають картки. В мене старих „кнопковий телефон“. Не віримо, що система в селах, де немає Інтернету працює без збоїв».
Нагадаємо, проєкт реалізували за кілька місяців, договір підписали торік. За право встановити в автобусах області валідатори на конкурсі змагалися чотири компанії. Перемогла київська компанія ТОВ «Смарт-Тикет Технолоджи». Це київська фірма, яка працює в Черкасах.