Знижений пульс: від чого буває та що робити
- 17.11.2023, 14:06
- 28K
В холодну пору року багато людей почувають себе, м’яко кажучи, не дуже добре. Окрім простудних захворювань, можуть загострюватись інші стани. Наприклад, часто дає про себе знати брадикардія, а разом з нею головний біль та слабкість
/wz.lviv.ua/images/news/_cover/501432/image2.jpg)
Вони заважають займатись звичними справами, працювати, грати бесплатно ігрові автомати та просто жити. Хоча сам по собі низький показник пульсу не є ознакою хвороби, іноді на нього потрібно звернути увагу. Бо він може бути викликаний іншими станами.
Через що серце може битись повільніше, ніж зазвичай
Причин на то може бути багато. Деякі з них є фізіологічними, інші потребують медичного втручання. До фізіологічних відносяться:
- регулярні фізичні та кардіо-тренування. Коли людина регулярно та активно тренується, організм звикає переробляти велику кількість кисню, при цьому навантаження на серце збільшується. Орган перекачує більше крові, за меншу кількість скорочень. А в стані спокою серце б'ється значно повільніше, ніж у людей, які не займаються спортом;
- вік. Вікові зміни торкаються розмірів шлуночків серця, вони збільшуються. Водночас сердечні клапани стають менш еластичними. Серце починає працювати повільніше, а пульс знижується. Хоча це фізіологічний стан, він потребує певної уваги з боку лікарів, адже часто у літніх людей клапани можуть стати причиною інфаркту. В цілому у літніх людей часто менший тиск та рідше серцебиття, бо організм не веде фізичну активність, а навантаження зменшуються, тож тіло знаходиться у відносному спокої.
Хоча ці стани є фізіологічними, потрібно стежити за тим, щоб не виникало патологій. Є також інші причини, чому серце може битись повільніше, ніж зазвичай. Але є стани, при яких знижений пульс може свідчити про певні проблеми зі здоров’ям.
/wz.lviv.ua/images/news/2023/11/image1.jpg)
Коли варто звернути увагу на зниження пульсу у людини
Пульс може вповільнюватись через:
- певні ліки, наприклад антагоністи кальцію, інгібітори АПФ, препарати для лікування щитоподібної залози. Приймати їх потрібно з великою обережністю та під наглядом лікаря;
- порушення провідності та інші захворювання серця. Провідність серця — це здатність кардіоміоцитів, тобто серцевих клітин, генерувати та передавати електричні імпульси, що регулюють скорочення серця. У разі порушення передачі сигналів пульс може знижуватися. Щоб уникнути інфаркту та інших серйозних захворювань, варто одразу звертатися до лікаря;
- сильні травми. Коли організм «фіксує» порушення роботи великої системи, він намагається нівелювати згубний ефект. Один із механізмів виживання — зниження пульсу. Він потрібен, коли потрібно сповільнити кровотечу та загалом зберегти енергію. Однак багато залежить від місця та характеру травми. В будь-якому разі при травмах, що супроводжуються зниженням рівня пульсу, варто звертатись до лікаря.
Також пульс може знижуватись при інфекційних захворюваннях та високій температурі. Таким чином організм пробує запобігти подальшому розвитку небезпечного для людини стану, а також безпосереднього впливу інфекцій на серце. Якщо при підвищеній температурі спостерігається брадикардія, потрібно негайно звернутись до лікаря.