Передплата 2024 ВЗ

Українські війська продовжили більш масштабні операції на Херсонщині, — аналітики

  • 16.11.2023, 09:15
  • 233

​​Українські війська продовжили більш масштабні, ніж зазвичай, операції на східному (лівому) березі Дніпра у Херсонській області

Фото ілюстративне із відкритих джерел
Фото ілюстративне із відкритих джерел

російські «воєнкори» стверджували, що українські сили здійснили безуспішні атаки з центру Кринок (30 км на північний схід від Херсона, 2 км від річки Дніпро і приблизно 3,6 км на північ від траси Е-58).

Також вони повідомляли, що українські сили атакують поблизу Пойми (11 км на схід від Херсона і 4 км від річки Дніпро) і Піщанівки (15 км на схід від Херсона і 3 км від річки Дніпро).

Окрім того, ці так звані «воєнкори» стверджують, що російські війська перешкоджали українським силам здійснювати евакуацію поранених і розгортати додатковий персонал на східному березі біля Антонівського автомобільного мосту.

Керівник об'єднаного пресцентру Оперативного командування «Південь» Наталія Гуменюк заявила, що українські війська відтісняють російські сили на відстань від трьох до восьми кілометрів від східного берега Дніпра в Херсонській області.

«Географічні масштаби цих описаних зусиль значно більші, ніж ті, про які свідчать наявні на даний момент докази, отримані із відкритих джерел», — зазначають в огляді.

Експерти вказують на те, що російські війська здійснили підтверджене просування в утримуваному Україною районі на східному березі Херсонської області на тлі триваючих операцій проти українських позицій на східному березі 15 листопада.

Геолокаційні кадри, опубліковані 14 листопада, свідчать, що російські війська просунулися до Кринок.

У той же час російські «воєнкори» стверджують, що окупанти контратакували і змусили українські війська відступити з деяких районів на південь від Кринок, поблизу Козачі Лагері (23 км на північний схід від Херсона і 2 км від Дніпра), а також поблизу Антонівського мосту.

Та аналітики можуть підтвердити ці заяви.

Український військовий оглядач Костянтин Машовець заявив, що російські війська, ймовірно, розробили план ліквідації українських позицій на східному березі, сформувавши три тактичні групи.

За його словами, російські війська планують задіяти дві групи для обходу дороги Олешки-Нова Каховка та району Кринки з боку Корсунки (45 км на північний схід від Херсона та 1 км від Дніпра) та Козачої Лагері, а третя група атакуватиме на південь від Кринок та просуватиметься на північ.

Схожі новини