Передплата 2024 ВЗ

«Тобі не соромно, що твій чоловік вдома, коли в країні війна?»

У Львові стартував допрем'єрний показ воєнної драми «Шлях поколінь» режисера Михайла Ухмана

Фото автора
Фото автора

З міста Лева розпочався закритий допрем'єрний показ воєнної драми «Шлях поколінь» журналіста і режисера Михайла Ухмана, всеукраїнська прем'єра якого стартує 12 жовтня. Це стрічка, у якій герой постає перед складним вибором у час російсько-української війни. І робить для себе правильний вибір. Фільм засновано на реальній історії.

Події стрічки «Шлях поколінь» відбуваються у 2014 році. За сюжетом, молодий менеджер рекламної агенції Назар разом зі своєю дівчиною мандрує країною і розбиває намет у лісі на ночівлю. Уві сні (як на яву) до нього приходить український повстанець з минулого, який воював у цьому місці, проти різних ворогів — німців і радянської армії. Між ними відбувається непроста розмова, яка змінює світогляд хлопця. Згодом на вулиці він зустрічає свого однокласника, який втратив ногу на війні на Донбасі… Назар розуміє, що жити своїм теперішнім життям, де протирає штани у затишному офісі, він не може, бо в країні війна. Сумління не дозволяє хлопцю не помічати війни. І він вирішує йти на фронт, захищати країну від ворога. Як це свого часу робило не одне покоління українців… Попри те, що його дружина вагітна і зі сльозами на очах прохає його не йти на війну, він невблаганний і вже все для себе вирішив…

Епізод фільму, коли головний герой зустрічає на вулиці свого однокласника, який втратив ногу на війні.
Епізод фільму, коли головний герой зустрічає на вулиці свого однокласника, який втратив ногу на війні.

У фільмі є такий кадр, де побратим запитує Назара, чому той пішов воювати, адже його ще ненароджене дитя може залишитися без батька. Назар відповів: «Нехай краще мій син росте без батька, ніж у рабстві».

Червоною стрічкою у цій воєнній драмі проходить гасло одного з героїв картини: «Ми, українці, не вміємо жити у неволі. Вільними народжуємося, вільними помираємо».

Режисер фільму Михайло Ухман знає про війну не з новин чи розповідей друзів. Сам був добровольцем, воював у Мар'їнці та Пісках на Донеччині. Фільм «Шлях поколінь» знімали ще до повномасштабного вторгнення (у 2020 році) в Донецькій області лише за 20 кілометрів від тимчасово окупованого Донецька на окремих бойових позиціях наших захисників. Але він нині актуальний як ніколи.

Частина зйомок відбувалась у Києві та на Волині, де зародилася армія УПА. Власне, фільм побудований на історичних паралелях.

Ролі у фільмі виконали Володимир Ніколаєнко, Лариса Руснак, Назар Борушок, Олексій Паламаренко, Світлана Матвіїшин та інші. Крім професійних акторів, у стрічці знялись військові, які на момент зйомок виконували бойові дії. Окрім того, за словами режисера, у фільмі нема декорацій — глядачі побачать справжню військову техніку і зброю.

Михайло Ухман розповів, що ідея зняти цю драму зародилася у нього ще 2017 року. Після ротації він приїхав на Волинь, де познайомився зі зв’язковою УПА пані Ганною (у фільмі вона розповідає страшні реальні історії. — Г.Я.). Пані Ганні — 97 років.

«90 відсотків цього фільму — реальність, — сказав пан Михайло. — Ми нічого не вигадували. Усе, що я почув, „виклав“ на екран».

Після обговорення картини Михайло Ухман провів аукціон. Єдиним лотом на ньому була величезна гільза. Стартували з однієї тисячі гривень. Ставка збільшувалася посекундно, і, врешті-решт, гільзу було продано за 60 тисяч гривень. Ці кошти підуть на закупівлю дронів для наших захисників.

Михайло Ухман проводить аукціон.
Михайло Ухман проводить аукціон.

P. S. На показі був присутній голова ЛОВА Максим Козицький. Було би дуже добре, якби місцева влада сприяла організації колективного перегляду воєнної драми «Шлях поколінь» для учнів загальноосвітніх шкіл області. Бо саме такі фільми мають патріотичний і виховний вплив, зокрема, на молодь.

Схожі новини