Передплата 2024 ВЗ

Зеленський оголосив створення Альянсу оборонних індустрій

  • 30.09.2023, 11:00
  • 778

Президент Володимир Зеленський оголосив про створення Альянсу оборонних індустрій

Фото: ОП
Фото: ОП

Декларація є відкритою для приєднання, її уже підписали 13 компаній, заявив глава держави на першому міжнародному форумі оборонних індустрій у Києві.

«Сьогодні на цьому форумі ми оголошуємо про створення Альянсу оборонних індустрій. Альянсу, який цінує міжнародне право та вміє працювати для реального захисту міжнародного права. Захисту безпеки — я говорю не лише про Україну, а й про безпеку від агресій будь-якої нації у світі», — зазначив він.

Зеленський додав, що Україна розробила відповідну базову декларацію як основу Альянсу, і до неї можуть приєднатися виробники зброї та військової техніки з усього світу, «які поділяють наш намір дати реальний захист від агресій у цих ризикованих умовах сучасності».

Ще президент оголосив, що Україна розробляє спеціальний економічний режим для оборонно-промислового комплексу — щоб дати всі можливості реалізувати свій потенціал кожній компанії, яка працює «заради оборони в Україні та з Україною» або яка хоче прийти в Україну.

Окрім цього, Зеленський анонсував, що в Україні буде засновано спеціальний Оборонний фонд, який забезпечить додаткові ресурси, зокрема, для розвитку воєнних виробництв і підтримки відповідної співпраці, для створення нових воєнних об'єктів та програм, які потрібні для оборони та для турботи про військових.

«Ресурси фонду — це плюс до державних видатків на сферу оборони, оборонне виробництво та приватних інвестицій. Фонд буде наповнюватися з дивідендів від державних оборонних активів та прибутку від продажу конфіскованих російських активів», — уточнив глава держави.


Джерело: ОП

Схожі новини