Україна нібито запропонувала союзникам завдати ракетних ударів по виробництвах дронів Shahed у Сирії, Ірані та росії, — ЗМІ
- 27.09.2023, 12:00
- 586
Україна згодна сама завдавати ударів, якщо їй передадуть необхідну далекобійну зброю. Ця пропозиція була у звіті про деталі Shahed, який передали країнам G7
/wz.lviv.ua/images/news/_cover/498285/888888.jpg)
Відтак Україна передала країнам «Великої сімки» секретний документ зі звітом про те, що іранські дрони Shahed, якими росія обстрілює територію України, мають понад 100 електронних західних компонентів.
Відповідний документ отримали США, Японія, Німеччина, Британія, Франція, Італія та Канада. Документ називається «Шквал смертей: звіт про БПЛА Shahed-136/131» підготували Центральний науково-дослідний інститут озброєння та військової техніки ЗСУ та українська розвідка.
Як вказано, у звіті уряд України надав детальний аналіз зміни тактики використання дронів, відколи на полі бою знайшли перший Shahed — 13 вересня 2022 року.
Видання зазначає, що із серпня 2023 року російські війська здійснили понад 600 нальотів на українські міста, використовуючи ударні дрони-камікадзе із західними технологіями.
У «шахедах» виявили 52 європейські електронні компоненти в моделі Shahed-131 і 57 — у моделі Shahed-136. П’ять європейських компаній, включно з польським підрозділом британської транснаціональної корпорації, були визначені як оригінальні виробники цих компонентів. Серед виробників також є фірми зі США, Швейцарії, Нідерландів, Німеччини, Канади та Японії.
Видання повідомляє, що Іран розширює виробництво дронів, використовуючи сирійську фабрику в порту Новоросійська, і переміщує його в Алабугу в Татарстані. Водночас Тегеран продовжує постачати Москві деталі.
У звіті також йдеться, що іранський уряд намагається «відмежуватися від надання рф зброї» і «не може впоратися з російським попитом та інтенсивністю її використання в Україні».
Водночас у документі немає жодних припущень про будь-які правопорушення з боку західних компаній. Йдеться про те, що Іран зміг адаптуватися й здебільшого використовує комерційні компоненти, «постачання яких контролюють погано, або не контролюють взагалі». Майже всі деталі Іран імпортує з Туреччини, Індії, Казахстану, Узбекистану, В'єтнаму та Коста-Рики.
Так Україна пропонує своїм союзникам завдавати ударів по заводах для виробництва дронів в Ірані, Сирії й, можливо, у росії.
Україна також просить своїх партнерів надати ракети дальнього радіуса дії для цих ударів, якщо це буде потрібно.
«Зазначене можуть здійснювати Сили оборони України у разі надання партнерами необхідних засобів ураження», — йдеться у документі.