Передплата 2024 «Добре здоров’я»

Бельгія розглядає передання своїх винищувачів F-16 Україні: умови

  • 21.09.2023, 12:00
  • 981

Бельгія може стати ще однією країною, яка передасть Україні американські винищувачі F-16. У Бельгії визначають, наскільки їх F-16 можуть бути корисними для України

Винищувачі F-16. Фото умовне
Винищувачі F-16. Фото умовне

Про це повідомив прем'єр-міністр Бельгії Александер де Кроо.

Військово-Повітряні сили Бельгії мають 45 винищувачів F-16. Протягом наступних 5−6 років усі вони досягнуть кінця свого терміну експлуатації та мають бути виведені з роботи. Вже з 2024 року ВПС Бельгії отримуватимуть від 4 до 5 нових винищувачів F-35 на рік, які поступово замінять F-16.

Це означає, що F-16, у яких ще є години нальоту, поступово стануть доступними. Утім рішення про передання літаків має ухвалити уряд Бельгії.

Віцепрем'єр-міністр Бельгії Девід Кларінваль заявив, що вже наступного року Бельгія може передати Україні від 2 до 4 винищувачів F-16. Глава уряду Александер де Кроо був більш обережним у заяві.

«Ми попросили Міністерство оборони перевірити, чи закінчився термін служби наших літаків. Ми повинні розглянути всі варіанти. Якщо вони все ще є в чомусь корисними, ми, звичайно, повинні це дослідити», — сказав він.

Він додав, що бельгійські літаки не обов’язково мають використовувати для виконання бойових завдань: «Можливо, Україна використає бельгійський літак лише для навчання. Тоді вимоги інші».

Схожі новини