У просторі «Вільна» у Києві розпочалася виставка про прикордонниць ОКПП «Київ»

  • 29.08.2023, 13:20
  • 245

Фотопроєкт «Неймовірна», який розповідає про прикордонниць, розпочали 28 серпня, у Києві у просторі «Вільна»

Виставка триватиме до 3 вересня у просторі «Вільна» за адресою вул. Антоновича 33-В, БЦ «Максим», а далі подорожуватиме просторами «Вільна» по 29 містах України.

«Фотопроєкт „Неймовірна“ — це історії жінок сьогодні, тих які створюють нову історію України. Це історії жінок, які служать, займаються волонтерством, допомагають, оберігають, підтримують, наближають нашу Перемогу. ОКПП „Київ“ — один з органів охорони кордону, де гендерну рівність можна чітко простежити. До початку повномасштабного вторгнення в ОКПП „Київ“ проходили службу 48 відсотків жінок-прикордонниць. Зараз вони продовжують нести службу на рівні з чоловіками. Цей проєкт має глибоку сутність і розуміння сучасної української жінки-військовослужбовиці», — зазначив начальник ОКПП «Київ» полковник Олег Трофіменко.

На фотоілюстраціях 10 різних прикордонниць з різними долями. Це жінки, які на момент повномасштабного вторгнення служили на Київщині у столичних аеропортах і здійснювали прикордонний контроль, ті, хто служили в Маріуполі і момент повномасштабного вторгнення застали у цьому місті. Це жінки, які служили у зоні АТО чи ООС ще з 2014 року. Жінки, які мали можливість звільнитись, але лишились вірними присязі, своєму народу і зараз продовжують виконувати завдання з охорони й оборони нашої країни.

«Ця виставка має не лише культурний, а й соціальний вимір. Вибір професії не має залежати від гендерних стереотипів. Жінки можуть бути ким завгодно та реалізувати себе в цій ролі», — зазначив заступник Представника UNFPA в Україні та старший координатор з надзвичайних ситуацій Мустафа Ельканзі.

«Я дуже б хотіла побажати кожній, щоб їх цінували. Щоб вони відчували в цій країні, що вони потрібні. Мене попросили, щоб я щось сказала надихаюче, то саме ця виставка є надихаючою», — резюмувала Римма Зюбіна, українська акторка, телеведуча та громадська активістка.

На презентацію фотопроєкту також завітала Анастасія Дмитрук — українська поетеса, де висловила слова вдячності та підтримки учасницям проєкту та продекламувала декілька поезій зі своєї творчого доробку.

Фотопроєкт «Неймовірна» реалізований за ініціативи Окремого контрольно-пропускного пункту «Київ» та за підтримки Фонду ООН у галузі народонаселення, ГО «Інноваційні соціальні рішення».

Світлини жінок-прикордонниць безоплатно зробила фотографиня з Борисполя Оксана Шевченко.

Схожі новини