Касетні боєприпаси допомогли зупинити наступ окупантів на Лимано-Куп'янському напрямку, — ЗМІ

  • 21.08.2023, 12:20
  • 359

Касетні боєприпаси, які США надали Україні, виявилися корисними для українських захисників як інструмент зупинки наступу російських окупаційних військ, зокрема — на Лимано-Куп'янському напрямку

Фото ілюстративне Генштабу ЗСУ
Фото ілюстративне Генштабу ЗСУ

Касетні боєприпаси вибухають у повітрі над ціллю, викидаючи від десятків до сотень менших бомб на площу завширшки з кілька футбольних полів. Після цього бомби розриваються на безліч металевих уламків, які можуть сильно нашкодити: відірвати кінцівки або завдати смертельних поранень.

У медіа наголошують, що ці снаряди ніяк не загрожують російським окупантам, які сидять у бліндажі. Водночас вони становлять загрозу для тих, хто перебуває на відкритій місцевості - наприклад, атакує позиції ЗСУ.

«Головна перевага полягає в тому, що ворог тепер дуже боїться йти на штурм. Вони навіть розпізнають касетні бомби за свистом, який ті видають, коли прямують на ціль», — сказав Станіслав, артилерист із 14 механізованої бригади ЗСУ.

За його словами, ця зброя виявилася корисною на Куп’янському та Лиманському напрямках.

рф прагне змусити Україну перекинути резерви з півдня на схід, але касетні боєприпаси, які уповільнюють просування загарбників, дають Україні змогу зберегти свої сили, додають журналісти з посиланням на Станіслава.

Україна використовує касетні боєприпаси для обстрілу густих лісів, коли точне місце розташування окупантів невідоме, для ураження неброньованої техніки та для розпилення бомб над піхотою, щоб вона не могла відкрити вогонь у відповідь.

Касетні боєприпаси допомагають Силам оборони наблизитись до укріплених позицій росіян, оскільки піхота ворога залишається в укриттях.

«Вони не висувають голови, коли триває касетний вогонь», — підсумував він.

Схожі новини