ЗСУ поступово отримують ініціативу на півдні, — речниця

  • 04.08.2023, 08:15
  • 367

росіяни потроху втрачають позиції, через знищення складів з боєприпасами вони не можуть утримувати кількісну перевагу в обстрілах

Фото ілюстративне Генштабу ЗСУ
Фото ілюстративне Генштабу ЗСУ

Про це повідомила керівниця Об'єднаного пресцентру Оперативного командування «Південь» Наталія Гуменюк в ефірі телемарафону.

«Ініціатива на Південному фронті переходить дуже повільно, але дуже впевнено на наш бік. Саме з розрахунку артилерійського укриття ми починаємо превалювати. Знищення складів з боєприпасами призводить до того, що ворог втрачає кількісну позицію по артилерійських обстрілах і починає втрачати територіальну позицію, тому що ми вибиваємо їх з тієї смуги, де вони намагаються розвернути свої позиції», — розповіла Гуменюк.

Вона зазначила, що треба зачистити близько 30 кілометрів від лівого берега, щоб російські військові не могли вражати мирних херсонців.

Гуменюк наголосила, що робота наших Сил оборони дуже потужна, але ускладнена тим, що ворог продовжує ховатися за місцевими. За її словами, на тимчасово окупованих територіях дуже багато наших людей, яким ніде подітися, їм не надається можливість евакуюватися саме для того, щоб вони слугували живим щитом.

«Бавовни» ще недостатньо, тому «сезон бавовни» триває. Ми розвиваємо цю сільськогосподарську направленість і вона обов’язково дасть свій урожай", — сказала керівниця Об'єднаного пресцентру Оперативного командування «Південь».

Також Гуменюк поінформувала, що пошкодження мостів на тимчасово окупованих територіях призвело до уповільнення і ускладнення логістики ворога. Тобто, вона триває, але надзвичайно повільно, що не відповідає темпу розвитку бойових подій.

За її словами, російські військові отримують, те що вони планували, але із запізненням у декілька діб, тому ми зараз ЗСУ мають певну преференцію в тому, що можуть за ті кілька діб підчистити їхні запаси настільки, щоб їм не було чим працювати.

Схожі новини