Передплата 2024 ВЗ

«Ми не будемо питати у путіна дозволу, щоб користуватись нашими портами»

  • 26.07.2023, 18:05
  • 738

Порошенко привіз техніку підрозділам ППО, які прикривають південь

Фото із сайту Євросолідарності
Фото із сайту Євросолідарності

Петро Порошенко привіз техніку у підрозділи ППО, які прикривають повітряний простір над Одесою. «Сьогодні ми на Півдні, в Одесі. Серця всіх українців зараз із мешканцями Одеси і Одещини. Мета нашого перебування — допомогти закрити з повітря Одеські порти, Одесу, Ізмаїл, Рені, Усть-Дунайськ, весь Південь», — повідомив Порошенко на своєму телеграм-каналі.

Воїни-зенітники, яким Порошенко привіз новий повнопривідний пікап, кажуть: «Ситуація на Півдні складна, але контрольована. Зенітні війська багато цілей знищують. Працюємо в плановому режимі без всяких панік. В основному — по безпілотних літальних апаратах — Шахедах, Орланах і такого типу».

«Нам привезли автомобіль для підрозділу, для перевезення особового складу, майна, боєприпасів, будемо використовувати за призначенням згідно з обстановкою. Машинка дуже добра, комфортна, з останньою комплектацією, є склопідйомники, кондиціонер, повний привід, щоб застосовувати в полях, у непогоду. Дуже добра машина», — подякував військовий Порошенку.

Народний депутат Олексій Гончаренко розповідає: попри ракетні атаки Одеса залишається містом-героєм, одеситів не залякати і не зламати. «Ми місто-герой, ми південна столиця України, ми морська столиця України, нас не налякати. Але, звичайно, цього покидька путіна треба зупиняти. Сьогодні в Одесі Порошенко, і він як завжди приїжджає не з пустими руками. Він привіз пікап для новоствореної бригади ППО. Зараз протиповітряна оборона для Одеси це взагалі топ-тема. Ви бачите, як путін намагається стерти наше місто з лиця землі, історичний центр, внесений в ЮНЕСКО, порт, від якого залежать життя сотень мільйонів людей по всьому світу, тому що це головні ворота для українського аграрного експорту. Тому це надзвичайно важливе питання для Одеси і для України», — наголошує Гончаренко.

«Нічого в путіна не вийде. Ми не будемо питати дозволу в путіна, чи можна нам користуватися одеськими і дунайськими портами для експорту зерна. Якщо путін буде атакувати порти — ми маємо їх прикрити. Якщо путін буде атакувати комерційні цивільні кораблі - російські кораблі будуть у небезпеці по всьому світу. Є в нас інструменти, яким чином помститися», — заявив Порошенко журналістам.

«Позиція, з якою я зараз буду виходити — що у випадку атаки цивільних суден протоки Босфор і Дарданелли для російських комерційних суден мають бути закриті. Як це робити — ми продемонстрували на прикладі Ялти. Кожен корабель, який зайде в Ялту, більше не зайде в жоден порт світу, крім портів-злочинців. Так само світ, Україна, Туреччина, НАТО мають реагувати на атаки проти цивільних об'єктів», — переконаний Петро Порошенко.

«Зараз ми завершили ремонт бойових модулів, які постраждали ще під час Керченської атаки. Це кораблі „Бердянськ“, „Костопіль“, де силами заводу „Кузня на Рибальському“ за кошти Фонду Порошенка без залучення коштів державного бюджету була повністю відновлена боєздатність двох бойових модулів. Третій бойовий модуль майже готовий, куплені імпортні комплектуючі. Я думаю, що протягом декількох днів делегація заводу також передасть їх для встановлення», — повідомив п’ятий Президент. Він також подякував керівнику цього напряму «Кузні на Рибальському» Костянтину Картошкіну, який віддав свої власні кошти разом з коштами Благодійного фонду і вже передав два бойові модулі ВМС.

«Те, що в наших можливостях, будемо допомагати забезпечувати. Це будуть і артилерійські тягачі, і вантажівки. Будемо намагатися запропонувати позиції щодо засобів радіоелектронної боротьби, оперативно-тактичних дронів. Ми попрацюємо, щоб наші місцеві депутати за рахунок субвенцій також сприяли допомозі і забезпеченню необхідної техніки», — зазначив Порошенко.

Також у підрозділи ППО, які прикривають Південь, Порошенко з волонтерами ГО «Справа громад» привезли вантажівку DAF, пересувну авторемонтну майстерню, маскувальні сітки, радіостанції і колеса. «Ми домовилися, що візьмемо підрозділи під патронат, аби в подальшому забезпечувати хлопців та дівчат усім необхідним», — зазначив Петро Порошенко.

Схожі новини