На Марсовому полі ексгумували вже понад 300 останків із різних поховань
На Марсовому полі Личаківського військового кладовища триває вже другий етап ексгумаційних робіт на місці військових поховань. Ексгумація розпочалася у березні. Вагомою причиною для початку цих робіт стала повномасштабна війна в Україні: у нижній частині Марсового поля почали проводити почесні поховання загиблих українських воїнів
Роботи з ексгумації проводять фахівці Меморіально-пошукового центру «Доля». Як розповів «ВЗ» директор Меморіально-пошукового центру «Доля», депутат Львівської облради Святослав Шеремета, пошуковики зараз обстежують уже другу ділянку Марсового поля. На першій ділянці віднайшли останки 267 людей, на другій — уже понад сто.
На першій ділянці переважно ховали військових, загиблих у Першій світовій війні, які воювали в різних арміях. На другій ділянці - поховання Другої світової війни та повоєнного періоду (1945−1956). Наприкінці літа 1944 року Львів зайняла радянська армія. І до міста Лева, як найближчого до фронту великого медичного центру, почали звозити радянських військових, які були поранені у Польщі. Тому тут вмирало багато цих військових, і їх ховали на Марсовому полі.
Після закінчення ексгумаційних робіт поховання часів Першої світової війни перенесуть з Марсового поля на поля № 84 і № 85 Личаківського цвинтаря (відповідне рішення ухвалила Львівська міська рада). Орієнтовно за два роки тут планують збудувати меморіал загиблих воїнів часів Першої світової. Для цього міськрада оголосить міжнародний архітектурний конкурс.
За словами Святослава Шеремети, на полях № 84 і № 85 уже є пам’ятні знаки загиблим австрійцям, хорватам, словенцям, які воювали у Першій світовій війні. Натомість останки з радянських часів зберігатимуть у спеціальному депозитарії, доки міськрада визначить інше місце у Львові чи за межами міста для їх поховання.