Україна побудувала надійну систему ППО, — міністр

  • 16.06.2023, 08:15
  • 557

Україна разом із партнерами у НАТО вже змогла побудувати надійну систему протиповітряного захисту, і її розвиток є пріоритетом

Фото ілюстративне із мережі
Фото ілюстративне із мережі

Про це під час зустрічі з журналістами за підсумками засідання Комісії НАТО-Україна заявив міністр оборони України Олексій Резніков.

«Ми недалеко від мети. Ми вже її побудували (систему протиповітряної оборони — ред.), і тепер розвиваємо. Ми маємо найбільш розвинуті у світі системи Patriot, NASAMS IRIS-T та SAMP/T. Наступний рівень — це інші системи — „Кроталі“, „Гепарди“, а також радянські, які ми все ще маємо, і аж до ручних ПЗРК, тобто, системи різної дальності дії. Сам факт створення літакової коаліції, яка починається з тренування, але ми вже точно знаємо, що матимемо літаки, як частину протиповітряної оборони, говорить про те, що ця система продовжує розвиток», — наголосив Олексій Резніков.

Він повідомив, що під час зустрічей у Брюсселі оголосили чергові зобов’язання країн-партнерів про продовження забезпечення України необхідними ракетами та системами запуску.

«Уже цього місяця, або протягом наступних місяців, ми зможемо отримати перші системи Hawk, яких в нас ще не було, й відповідне обладнання та ракети до них. Тож, ППО у нас розвивається. Я знову повторив партнерам, що протиповітряна оборона э першим пріоритетом. Наше завдання — щоб наші діти зростали та навчалися під мирним небом. Тому нам потрібно розвивати систему ППО. По суті, сьогодні якщи не кожен, то кожен другий з міністрів оборони про це говорили, — про продовження забезпечення України ракетами й системами протиповітряного захисту», — зазначив міністр оборони України.

Схожі новини